Menu

Charles Leclerc z pole position do rywalizacji w Monte Carlo

Charles Leclerc / Prema Racing

Charles Leclerc z zespołu Prema Racing wywalczył pierwsze pole startowe do głównego wyścigu Formuły 2 na ulicznym torze Monte Carlo, pokonując Alexandre'a Albona i Olivera Rowlanda.

Ze względu na krótką pętlę ulicznego toru w Monako, sesja kwalifikacyjna została podzielona na dwie szesnasto-minutowe sesje. Kierowcy z nieparzystymi numerami startowymi pojawili się na torze w Grupie A, natomiast z parzystymi w Grupie B.

Najszybsze okrążenie pomiarowe podczas kwalifikacji wykręcił Charles Leclerc w postaci 1:19.309, co pozwoliło wyprzedzić Alexandre'a Albona o zaledwie 0.012, po podsumowaniu obu grup.

Trzecia lokata finalnie przypadła Oliverowi Rowlandowi, który był wolniejszy o 0.232 od Leclerca, natomiast czwarta dla Artema Markelova, który w Grupie B uległ jedynie Albonowi o 0.326 sekundy.

Z piątej pozycji do głównej rywalizacji na ulicach Monte Carlo wystartuje Nobuharu Matsushita, który sesję kwalifikacyjną zakończył uderzeniem w bariery, po stracie panowania nad bolidem w drugiej części zakrętu Swimming Pool, kiedy uderzył w krawężnik.

Japończyk mimo przygód i wcześniej zakończonych kwalifikacji zdołał utrzymać za sobą Normana Nato, Jordana Kinga, Lucę Ghiotto, Nicholasa Latifiego i Seana Gelaela, którzy uplasowali się na pozycjach od szóstej do dziesiątej.

Dobrym tempem w Grupie B popisał się natomiast Nyck de Vries, który był czwartym najszybszym kierowcą, a w ogólnym zestawieniu szóstym, jednak otrzymał podwójną karę cofnięcia o trzy pozycje na starcie, co zaowocowało wypadnięciem z pierwszej dziesiątki.

Image © Formula 2 / Series Media Service