Menu

Nobuharu Matsushita zwycięzcą wyścigu sprinterskiego Formuły 2 na torze w Barcelonie

Nobuharu Matsushita / ART Grand Prix

Nobuharu Matsushita z zespołu ART Grand Prix wygrał wyścig sprinterski Formuły 2 w Montmelo na torze Barcelona-Catalunya. Japończyk wyprzedził dwóch kierowców ekipy DAMS, Olivera Rowlanda i Nicholasa Latifiego.

Z pole position do drugiej rywalizacji na hiszpański obiekcie startował rosyjski kierowca Artem Merkelov z zespołu Russian Time, który sobotnią rywalizację zakończył na ósmej pozycji. Tuż obok niego startował Szwed Gustav Malja (Racing Engineering), natomiast z drugiej linii ruszali Nicholas Latifi (DAMS) oraz Alexander Albon (ART Grand Prix).

Start do wyścigu wygrał Nicholas Latifi. Na drugim miejscu pozostał Gustav Malja, a na trzecie miejsce awansował Nobuharu Matsushita. Dobrym startem nie popisał się natomiast Artem Markelov, który spadł aż na dziewiątą lokatę.

Już na pierwszym okrążeniu doszło do kontaktu pomiędzy Nyckiem De Vriesem i Antonio Fuoco, co spowodowało wycofanie się z wyścigu obu kierowców, a dodatkowo silnik w swoim aucie zgasił Ralph Boschung, przez co na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa.

Po wznowieniu rywalizacji kierowcy w czołówce pozostali na swoich pozycjach, natomiast na siódmą pozycję awansował Charles Leclerc wyprzedzając Jordana Kinga. Po chwili Brytyjczyka wyprzedził także Markelov przesuwając się na ósme miejsce.

Na czwartym okrążeniu udany atak na Olivera Rowlanda przeprowadził Luca Ghiotto awansując na czwartą lokatę. Doszło również do małego kontaktu pomiędzy Sergio Sette Camara i Johnnym Cecotto, podczas próby wyprzedzania przez Brazylijczyka, co zakończyło się uszkodzeniem przedniego skrzydła w bolidzie MP Motorsport.

Charles Leclerc na siódmym okrążeniu próbował wyprzedzić Albona, ale kierowca ART Grand Prix dobrze się bronił. W końcu Albon uporał się z jadącym przed nim Lucą Ghiotto i awansował na piątą pozycję. Całą sytuację wykorzystał również Leclerc awansując na szóstą lokatę.

Na jedenastym okrążeniu Markelov wyprzedził Ghiotto awansując na siódmą lokatę, czym rozpoczął przetasowania w czołówce rywalizacji - Matsushita poradził sobie z Malją, a po chwili także i Rowland, co spowodowało, że Szwed spadł na czwarte miejsce.

Dobre tempo pod koniec rywalizacji zaprezentował również Charles Leclerc, który na dziewiętnastym okrążeniu wyprzedził Alexandra Albona, a okrążenie później Gustava Malję, co dało mu awans na czwartą lokatę

Okrążenie później błąd popełnił lider wyścigu Nicholas Latifi i spadł na trzecią lokatę. Nowym liderem i zwycięzcą rywalizacji został Nobuharu Matsushita przed Oliverem Rowlandem oraz wcześniej wspomnianym Latifim.

Czwarte miejsce zajął Charles Leclerc, na piątym wyścig ukończył Jordan King, a czołową ósemkę uzupełnili - szósty Gustav Malja, siódmy Luca Ghiotto i ósmy Alexander Albon.

Image © Formula 2 / Series Media Service