Menu

Charles Leclerc wygrywa główny wyścig F2 w Montmelo

Charles Leclerc / Prema Racing

Monakijczyk Charles Leclerc wygrał wyścig główny Formuły 2 na torze Barcelona-Catalunya. Drugie miejsce przypadło Luce Ghiotto z Russian Time, a trzecie Oliverowi Rowlandowi z ekipy DAMS.

Z pole position ruszał Charles Leclerc z Prema Racing. Tuż obok niego swój bolid ustawił Luca Ghiotto (Russian Time), a z trzeciego pola startował Nyck De Vries z Rapax.

Start wygrał Leclerc broniąc się przed Ghiotto. Na trzecie miejsce wskoczył Alexander Albon z ART Grand Prix, jednak już na pierwszym okrążeniu doszło do incydentu, po którym sędziowie ukarali Canamsasa. Hiszpan ominął jeden ze słupków podczas wyprzedzania i został ukarany pięcioma sekundami. Na drugim okrążeniu doszło do kontaktu pomiędzy Markelovem, a Fuoco, po którym Włoch musiał zjechać do alei serwisowej na wymianę przedniego skrzydła.

Już na szóstym okrążeniu na zmianę opon zjechał Jordan King, z kolei na siódmym w alei serwisowej pojawił się lider wyścigu Charles Leclerc. Obok niego na zmianę zjechali Gustav Malja oraz Matsushita. Na ósmym kółku u mechaników zjawił się Luca Ghiotto, dzięki czemu na pozycję lidera wskoczył Alexander Albon.

Podczas pokonywania dziewiątego okrążenia na torze zatrzymał się Sergio Canamasas, co wywołało wyjazd samochodu bezpieczeństwa, jednak cztery okrążenia później rywalizacja została wznowiona. Prowadził Albon przed Oliverem Rowlandem i Nyckiem De Vriesem. Cała trójka jeszcze nie zjeżdżała na zmianę opon.

Dobre tempo potwierdził natomiast Leclerc, który zaczął przebijać się na przód stawki i na osiemnastym okrążeniu plasował się już na siódmym miejscu.

Na dwudziestym okrążeniu nadal prowadził Albon przed Rowlandem, ale na trzecie miejsce wskoczył Markelov. Kilka chwil później udanym manewrem wyprzedzania popisał się Rowland, który poradził sobie z Albonem i objął prowadzenie w rywalizacji.

Długo na torze bez zmiany ogumienia pozostawał Nyck De Vries, jednak kierowca zespołu Rapax na dwudziestym trzecim kółku zdecydował się na zjazd do boksów, co oznaczało, że na piąte miejsce wskoczył Charles Leclerc. Dwa okrążenia później z kolei na pit stop zjechał Alexander Albon, a opon nie zmieniali jeszcze Rowland i Markelov.

Leclerc po zjeździe Latifiego awansował na trzecią pozycję, natomiast na dwudziestym siódmym okrążeniu zjechał w końcu Markelov, a okrążenie później Rowland, co spowodowało, że na pozycję lidera wrócił Leclerc. Na drugie awansował Luca Ghiotto, a trzeci w zestawieniu był Nobuharu Matsushita.

Pod koniec wyścigu tempo podkręcił Oliver Rowland, który z siódmej pozycji awansował na czwartą lokatę, a okrążenie później poradził sobie także z Nobuharu Matsushitą, który spadł o jedno oczko niżej kończąc rywalizację w pierwszej czwórce.

Wyścig główny wygrał Charles Leclerc z Prema Racing przed Lucą Ghiotto (Russian Time) i Oliverem Rowlandem (DAMS).

Czwarte miejsce przypadło Nobuharu Matsushicie (ART Grand Prix). Piąty był Alexander Albon (ART Grand Prix), szósty Nicholas Latifi (DAMS), siódmy Gustav Malja (Racing Engieering), a ósme miejsce dające pierwsze pole startowe w niedzielnym wyścigu przypadło Artemowi Markelovowi z Russian Time.

Image © Formula 2 / Series Media Service