Menu

Charles Leclerc zdobywcą pole position do pierwszego wyścigu w Montmelo

Charles Leclerc

Charles Leclerc z zespołu Prema Racing zdobył swoje drugie pole position w debiutanckim sezonie F2. Monakijczyk był szybszy o jedną dziesiątą sekundy od Luki Ghiotto z Russian Time i o dwie dziesiąte sekundy od Nycka De Vriesa z Rapax.

Początek sesji kwalifikacyjnej Formuły 2 był pracowity. Większość kierowców, poza zawodnikami Prema Racing wyjechało na tor tuż po zapaleniu się zielonego światła na końcu alei serwisowej. Pierwszym, który zaliczył pomiarowe okrążenie był Jordan King (MP Motorsport). Zanotował on czas - 1:50,505. Po chwili jego wynik poprawił Sergio Canamasas z ekipy Trident.

King jednak nie odpuszczał i poprawił wynik Hiszpana do poziomu 1:29:585. Na drugie miejsce wskoczył debiutujący Nyck de Vries (Rapax) ze stratą trzech dziesiątych sekundy do Brytyjczyka. Trzeci czas uzyskał Nabuharu Matsushita (ART Grand Prix) (+.0390). Ten sam rezultat, co Japończyk uzyskał Norman Nato z Pertamina Arden.

Dopiero na 20 minut przed końcem sesji na tor wyjechali Charles Leclerc i Antonio Fuoco (Prema Racing). Leclerc po swoim przejeździe wskoczył na drugą pozycję ze stratą 0,241 sekundy. Fuoco swoje okrążenie zakończył z ósmym czasem.

Jordan King, de Vries, Latifi, Ghiotto i Sette Camara wyjechali na tor po krótkim postoju w alei serwisowej na piętnaście minut przed końcem sesji. Z tej piątki najlepszy czas uzyskał Nyck de Vries, dzięki czemu znalazł się na pierwszej pozycji.

Na siedem minut przed końcem kwalifikacji świetnym czasem popisał się Luca Ghiotto (Russian Time) - 1:29.47. Chwilę później na torze zatrzymał się Nabil Jeffri (Trident), powodując tym samym wywieszenie czerwonych flag.

Po wznowieniu sesji kierowcy poprawiali swoje czasy, jedynie pierwsza trójka nie wyjechała na tor. Rzutem na taśmę Charles Leclerc awansował na pierwsze miejsce z wynikiem 1:29.285, spychając na drugie Lucę Ghiotto. Trzecie miejsce w kwalifikacjach przypadło Nyckowi De Vriesowi.

Image © F2 / Series Media Service