Menu

Charles Leclerc wygrywa wyścig sprinterski na torze Sakhir

Charles Leclerc / Prema Racing

Charles Leclerc z zespołu Prema Racing w efektowny sposób wygrał wyścig sprinterski na torze Sakhir w Bahrajnie. Monakijczyk na ostatnich okrążeniach wyprzedził Lucę Ghiotto (Russian Time) i Olivera Rowlanda (MP Motorsport). Podopieczny Ferrari został nowym liderem klasyfikacji generalnej.

Z pole position wystartować miał japoński kierowca ART Grand Prix Nobuharu Matsushita, jednak jak się okazało przed startem Matsushita miał problemy z autem i startował z alei serwisowej. Tym samym Włoch Luca Ghiotto (Russian Time) startujący z drugiej pozycji ruszał jako pierwszy. Wczorajszy zwycięzca Artem Markelov ruszał z ósmej pozycji startowej.

Start do wyścigu wygrał Luca Ghiotto (Russian Time), który utrzymał swoją pozycję. Bardzo dobrze wystartował Leclerc, przebijając się na trzecią pozycję, a na drugą lokatę wskoczył Alexander Albon (ART Grand Prix).

Już na samym początku wyścigu z rywalizacji odpadł Norman Nato (Pertamina Arden), czego przyczyną była przebita opona, po kontakcie z Oliverem Rowlandem (Dams Racing). Po wypadku na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa.

Po restarcie wyścigu Ghiotto utrzymał prowadzenie, Albon pomimo próby ataku pozostał na drugim miejscu. Tuż za nim czaił się Monakijczyk z Prema Racing. Po chwili Leclerc i Rowland wyprzedzili Tajlandczyka i zawodnik zespołu ART Grand Prix spadł na czwartą lokatę.

Na szóstym okrążeniu Artem Markelov wyprzedził Albona i awansował na czwartą pozycję. Na następnym okrążeniu z Tajlandczykiem uporał się Jordan King i wskoczył na piąte miejsce. Również Markelov wyprzedził Rowlanda i przesunął się na trzecią lokatę.

Na dziewiątym okrążeniu Charles Leclerc wyprzedził Lucę Ghiotto i awansował na pozycję lidera. Po chwili na pit stop zjechał Markelov zmieniając miękkie opony na twardsze.

Na jedenastym okrążeniu Antonio Fuoco wyprzedził Jordana Kinga i awansował na czwarte miejsce, a na trzynastym okrążeniu Oliver Rowland awansował na drugą pozycję wyprzedzając Ghiotto.

Piętnaste okrążenie przyniosło zmianę opon u lidera rywalizacji Charlesa Leclerca, dzięki czemu na prowadzenie wyszedł Rowland. Po chwili drugiego Lucę Ghiotto wyprzedził Antonio Fuoco, przez, co kierowca Russian Time spadł na trzecie miejsce.

Na pięć okrążeń do końca Ghiotto odzyskał swoją drugą lokatę wyprzedzając Fuoco. Po chwili Jordan King wyprzedził włoskiego kierowcę Prema Racing.

Znakomicie po zmianie opon spisywał się Charles Leclerc, który po wyjeździe z alei serwisowej zajmował piętnaste miejsce, a na cztery okrążenia przed końcem był już na siódmym. Na dwudziestym okrążeniu Monakijczyk był już piąty wyprzedzając De Vriesa i Fuoco. Na kolejnym wyprzedził Nicholasa Latifiego i awansował na trzecią lokatę.

Na dwudziestym druim okrążeniu Luca Ghiotto wyprzedził Olivera Rowlanda i awansował na pozycję lidera wyścigu. Brytyjczyk po chwili stracił drugą pozycję na rzecz Leclerca, który na ostatnim okrążeniu wyprzedził Lucę Ghiotto i wygrał wyścig sprinterski na torze Sakhir, zostając nowym liderem klasyfikacji generalnej Formuły 2.

Czwarte miejsce przypadło Nicholasowi Latifi. Piąty był Jordan King, szósty Nyck De Vries, siódmy Alexander Albon, a ostatnie punktowane miejsce (ósme) przypadło Artemowi Markelovi.

Image © FIA Formula 2