Menu

Młodzież na start – rusza FIA Formula 2

Nyck de Vries

Już w najbliższy weekend wystartuje pierwszy sezon serii GP2 pod nowym szyldem. Od teraz seria ta zwać się będzie Formułą 2. Młodzi kierowcy rozpoczną rywalizację o mistrzowski tytuł na torze w Bahrajnie.

Ponownie kierowcy będą mieli do dyspozycji auta podobnie jak w Formule 1 wyposażone w system DRS. Formuła 2 będzie towarzyszyć królowej motosportu podczas dziesięciu Grand Prix między innymi w Bahrajnie, Monako czy na Silverstone.

W tym roku wystąpi 10 zespołów. Wśród nich w gronie pretendentów do tytułu w kategorii konstruktorów znajdują się takie ekipy jak ART Grand Prix, Campos Racing czy DAMS Racing. Warto będzie się przyglądać rosyjskiemu zespołowi RUSSIAN TIME, którego kierowcy – Luca Ghiotto i Artem Markelov – świetnie spisywali się podczas trzydniowych testów na torze w Bahrajnie.

Niespodziankę może sprawić team Rapax, który w składzie ma obiecującego Holendra Nycka de Vriesa, podopiecznego McLarena, który zeszły sezon w GP3 zakończył na szóstym miejscu. Jednak nie jest to jedyny debiutant w stawce. Oprócz niego pierwszy sezon w F2 zaliczą Antonio Fuoco i Charles Leclerc.

Jednym z pretendentów do wygrania tegorocznej edycji Formuły 2 jest właśnie Monakijczyk Charles Leclerc z zespołu Prema Racing, który w zeszłym sezonie wywalczył mistrzostwo w GP3. Młody kierowca imponował formą podczas przedsezonowych testów F2 na torze w Bahrajnie.

Nie wolno zapominać o doświadczonych kierowcach takich jak Jordan King (MP Motorsport), Oliver Rowland (DAMS Racing) czy Nobuharu Matsushita (ART Grand Prix), którzy również mogą namieszać w stawce.

Już w piątek wyścigowy weekend rozpocznie się od sesji treningowej o 10:30 polskiego czasu. Kwalifikacje natomiast odbędą się również w piątek o 19:00. Pierwszy wyścig sezonu odbędzie się w sobotę o godzinie 12:10, a drugi w niedzielę o 13:15.

Image © F2 / Series Media Service