Menu

De Vries najszybszy ostatniego dnia testów F2 w Bahrajnie

Nyck De Vries

Najszybszym kierowcą ostatniego dnia testów F2 w Bahrajnie był Holender Nyck De Vries z zespołu Rapax. Kierowca z kraju tulipanów i wiatraków uzyskał czas 1:40.583. Był on szybszy zaledwie o 0.007 sekundy od Olivera Rowlanda (Dams Racing) oraz Nobuharu Matsushity (ART Grand Prix).

Podczas porannej sesji niebo było zachmurzone, a temperatura była niższa niż w dwóch poprzednich dniach testów przedsezonowych. Pierwszym kierowcą, który pokonał pomiarowe okrążenie był De Vries, jednak szybko poprawili jego rezultat kierowcy Prema Racing Charles Leclerc oraz Antonio Fuoco, który jako pierwszy zszedł poniżej bariery 1 minuty i 41 sekund.

Na godzinę przed końcem porannej sesji na pierwsze miejsce wskoczył wczorajszy lider Nicholas Latifi (1:40.679) z zespołu Dams Racing. Kanadyjczyk jednak nie nacieszył się zbyt długo obecnością na cele wyników, gdyż Olivier Rowland zdołał pojechać o 0,08 sekundy szybciej. Tę dwójkę rozdzielił jeszcze Nabuharu Matsushita z ART Grand Prix (1:40.618). Ostatecznie De Vries przejechał okrążenie toru w Bahrajnie najszybciej spośród wszystkich kierowców, lecz od drugiego zawodnika był szybszy zaledwie o 0,007 sekundy.

Popołudniu nikt już nie zszedł poniżej 1 minuty i 41 sekund. Najszybszym kierowcą podczas popołudniowych przejazdów ponownie był Nyck De Vries z czasem 1:41.88. Holender w tabeli z wynikami znalazł się przed kolegą z zespołu Rapax Johnny’ego Cecotto o 0.026 sekundy. Trzeci był Norman Nato ze stratą wynoszącą prawie jedną sekundę.

Był to ostatni dzień testów przed rozpoczęciem sezonu F2, który wystartuje w Bahrajnie w dniach 14-16 kwietnia.

Image © F2 / Series Media Service