Menu

Nicholas Latifi najszybszy drugiego dnia testów F2 na torze Bahrain International

Nicholas Latifi / DAMS

Podczas porannej sesji i całego drugiego dnia testów F2 na torze Bahrain International, najszybszym kierowcą okazał się Nicholas Latifi z zespołu Dams Racing. Kanadyjczyk najszybsze okrążenie pokonał w czasie 1:40.541. Latifi wyprzedził Lucę Ghiotto (+0.137 sekundy) oraz Artema Markelova (+0.161 sekundy) – obaj z zespołu Russian Time.

Sesja poranna odbyła się przy słonecznej pogodzie. Pierwszym kierowcą, który zaliczył pomiarowe okrążenie był Johnny Cecotto, kierowca testujący z zespołem Rapax. Wenezuelczyk uzyskał czas 1:41.371 i był szybszy o trzy dziesiąte sekundy od kolegi z zespołu Nycka De Vriesa. Po chwilach pojawiła się czerwona flaga i sesja została wstrzymana. Powodem tego, było zatrzymanie się bolidu Nabila Jefferiego w zakręcie numer trzynaście.

Po wznowieniu sesji na pierwsze miejsce wskoczył Rosjanin Artem Markelov z czasem 1:41.150, który był zaledwie o sześć tysięcznych szybszy od Brytyjczyka Olivera Rowlanda (Dams Racing). Pierwszym kierowcą, który zszedł poniżej 1:41 był Włoch Luca Ghiotto.

Na godzinę przed końcem swoje czasy poprawili Markelov i King, jednak tuż przed przerwą najszybszy okazał się Nicholas Latifi z czasem 1:40.541. Na drugie miejsce wskoczył Luca Ghiotto (1:40.678), natomiast trzecie miejsce zajął Artem Markelov z wynikiem 1:40.702.

Czwarta pozycja należała do Jordana Kinga z MP Motorsport (1.40.884), który wyprzedził o zaledwie 0.001 sekekundy wczorajszego lidera Charlesa Leclerca. Szósty czas uzyskał Norman Nato z Pertamina Arden. Siódme i ósme miejsce przypadło kierowcom ART Grand Prix Alexandrowi Albonowi i Nobuharu Matsushicie. Łącznie granicę 1:41 przekroczyło siedmiu kierowców.

W popołudniowej sesji testowej nikt nie zbliżył się do przekroczenia czasu 1:41, co oznaczało, że zwycięzcą drugiego dnia testów F2 w Bahrajnie został Nicholas Latifi z Dams Racing.

Najszybszym kierowcą po przerwie okazał się Holender Nyck de Vries (Rapax) z czasem 1:41.212, co pozwoliło mu wskoczyć na dziesiąte miejsce drugiego dnia.

Image © Formula 2 / Series Media Service