Menu

Leclerc najszybszy pierwszego dnia testów F2 na torze w Bahrajnie

Charles Leclerc / Prema Racing

Najszybszym kierowcą pierwszego dnia testów Formuły 2 na torze Bahrain International okazał się Charles Leclerc z zespołu Prema Racing. Monakijczyk uzyskał czas 1:41.454. Drugie miejsce przypadło Jordanowi Kingowi (MP Motorsport) – 1:41.634, a trzecie Luce Ghiotto z Russian Time – 1:41.700. Cała trójka uzyskała te wyniki podczas porannych testów.

Poranna sesja na torze w Bahrajnie odbyła się zgodnie z przewidywaniami w dobrych warunkach, dlatego kierowcy wykorzystali swój pierwszy zestaw średnich opon Pirelli podczas przejazdów instalacyjnych. Przez dłuższy czas kierowcy zdobywali dane poprzez krótkie przejazdy, jedynie Jordan King z MP Motorsport ustanowił swój pomiarowy czas.

Wkrótce tempo zaczęło się poprawiać. Antonio Fuoco oraz Charles Leclerc z zespołu Prema Racing ustanowili bardzo dobre czasy, jednak najszybszym okazał się Monakijczyk z wynikiem 1:41.454.

Na godzinę przed końcem sesji na drugie miejsce wskoczył Jordan King. Brytyjczyk do Leclerca stracił 0.180 sekundy, natomiast na trzecie miejsce awansował Nobuharu Matsushita z ART Grand Prix.

Na trzydzieści minut przed zakończeniem porannych przejazdów na trzecie miejsce wskoczył Luca Ghiotto z Russian Time (1:41.700).

Aż dwunastu kierowców zmieściło się w jednej sekundzie przed obiadową przerwą.

Podczas sesji popołudniowej kierowcy musieli zmierzyć się z niecodziennymi warunkami w Bahrajnie, czego przyczyną okazał się deszcz.

Po zakończeniu opadów kilku kierowców poprawiło swoje wyniki z porannych przejazdów, jak się później okazało nieprzepisowo. Wydawało się, że ten dzień będzie należał do Japończyka Nobuharu Matsushity z ART Grand Prix, który uzyskał najlepszy czas dnia, jednak jak się okazało złamał on przepisy pod koniec popołudniowych jazd testowych.

Pod koniec sesji pojawiła się czerwona flaga spowodowana zatrzymaniem się Artema Markelova w zakręcie numer osiem.

Po wnikliwych badaniach sędziów anulowano czasy Matsushicie, Fuoco, Deletrazowi, Ceccoto i Canamasasowi za nie respektowanie przepisów przy czerwonej fladze.

Image © Formula 2 / Series Media Service