Menu

Norman Nato najszybszy ostatniego dnia testów F2 w Barcelonie

Norman Nato / Pertamina Arden

Trzeciego dnia testów Formuły 2 na torze Barcelona-Catalunya najszybszym kierowcą okazał się Norman Nato z zespołu Pertamina Arden osiągając czas 1:27.834, ustanawiając tym samym najlepszy rezultat trzydniowych testów. Na drugim miejscu znalazł się Oliver Rowland z DAMS Racing (+0.054), a na trzecim Alexander Albon z ART Grand Prix (+0.105).

Już podczas porannej środowej sesji zawodnicy uzyskiwali lepsze czasy od wtorkowego lidera Alexandra Albona (1:28.255). Najszybszym z pośród nich okazał się Norman Nato z ekipy Peratmina Arden uzyskując czas 1:27.834. Nato wyprzedził o 0.054 sekundy Olivera Rowlanda (DAMS Racing) oraz o 0.105 sekundy Alexandra Albona (ART Grand Prix).

Niestety podczas porannych przejazdów nie obyło się bez czerwonych flag. Już na swoim okrążeniu instalacyjnym Norman Nato zatrzymał bolid. Tuż po wznowieniu sesji ponownie musiano ją przerwać z powodu stojących bolidów Rowlanda i Nycka de Vriesa (Rapax).

Po wznowieniu sesji trzech kierowców uzyskało czasy poniżej 1:28 - Norman Nato, Oliver Rowland oraz Alexander Albon. W godzinach późniejszych zespoły skupiły się na dłuższych przejazdach i nie poprawiono już wyniku francuskiego kierowcy.

Po południu żaden z zawodników w stawce nie zbliżył się do wyniku pierwszej trójki z porannej sesji. Najlepszy rezultat podczas popołudniowych okrążeń zanotował Luca Ghiotto z zespołu Russian Time (1:29.565), przed Johnnym Cecotto (+0.262) i Nyckiem de Vriesem (+0.426).

Następne przedsezonowe testy zaplanowano na 29-31 marca na torze Sakhir w Bahrajnie.

Image © Formula 2 / Series Media Service