Menu

Alexander Albon najszybszy drugiego dnia przedsezonowych testów F2

Alexander Albon / ART Grand Prix

Najszybszym kierowcą drugiego dnia testów Formuły 2 na torze Barcelona–Catalunya okazał się Alexander Albon z zespołu ART Grand Prix z czasem 1:28.255. Tym samym Tajladczyk poprawił czas Matsushity z pierwszego dnia testowego. Drugie miejsce przypadło Johnny’emu Cecotto z zespołu Rapax (+0.025 sekundy), natomiast trzecie należało do Artema Markelova z RUSSIAN TIME.

Od początku wtorkowej, porannej sesji tor był zatłoczony. Przez pierwszą godzinę najlepszymi czasami legitymowali się Oliver Rowland (DAMS Racing) i Norman Nato (Pertamina Arden) przed Lucą Ghiotto (RUSSIAN TIME), Alexandrem Albonem, Antonio Fuoco i Charlesem Leclerciem (obaj Prema Racing), do czasu pojawienia się czerwonej flagi. Zatrzymanie porannej sesji było spowodowane przez operatorów toru, którzy chcieli sprawdzić jeden z zakrętów.

Po przerwie spowodowanej czerwoną flagą na pierwsze miejsce wskoczył Alexander Albon z czasem 1:28.225. Na drugie pozycji znalazł się Johnny Cecotto, który stracił do kierowcy ART Grand Prix zaledwie 0.025 sekundy. Dzięki drugiej czerwonej fladze (problemy z bolidem miał Gustav Malja), Tajlandczyk pozostał na pozycji lidera do końca porannych przejazdów. Drugie miejsce przypadło Cecotto, a trzecie Rosjaninowi z RUSSIAN TIME, Artemowi Markelov (+0.185 sekundy).

W popołudniowej sesji testowej nikt nie zbliżył się już do wyniku Albona. Najszybszym kierowcą podczas popołudniowych okrążeń był Nyck de Vriesz czasem 1:29.233. Ogółem dwunastu kierowców poprawiło wczorajszy czas Nobuharu Matsushity podczas wtorkowych testów.

Image © Formula 2 / Series Media Service