Menu

Matsushita najszybszy podczas pierwszego dnia testów F2 w Barcelonie

Nobuharu Matsushita

Najszybszym kierowcą podczas pierwszego dnia testów Formuły 2 na torze Circuit de Barcelona- Catalunya był Nobuharu Matsushita z zespołu ART Grand Prix z czasem 1:29.061. Japończyk uzyskał lepszy wynik od swojego kolegi z zespołu Alexandra Albona oraz Normana Nato (Partamina Arden) o 0.096 sekundy.

Poranna sesja przebiegała spokojnie, kierowcy wykonywali okrążenia instalacyjne, po czym wracali do garażów. Tylko kilku kierowców zdecydowało się na pomiarowe okrążenie podczas pierwszej godziny testów. Pierwszym z nich był Jordan King. Po nim na pomiarowe okrążenie wyjechali Luca Ghiotto (RUSSIAN TIME), Gustav Malja (Racing Engineering) i Oliver Rowland (DAMS Racing). Brytyjczyk na pół godziny przed zamknięciem sesji plasował się na pierwszym miejscu z czasem 19:29,355.

Tuż przed przerwą czas kierowcy zespołu DAMS Racing poprawił Wenezuelczyk Johnny Cecotto (Rapax) o 0,116 sekundy i to on przewodził po porannej sesji. Na trzecim miejscu plasował się Japończyk Nobuharu Matsushita (ART Grand Prix) z czasem 1:29,552.

W popołudniowej sesji kierowcy długo nie mogli się uporać z czasem Cecotto. Dopiero po godzinie jazd, kiedy na tor wjechał protegowany McLarena, Nobuharu Matsushita wynik Wenezuelczyka został poprawiony o 0,178 sekundy.

Alexander Albon i Norman Nato uzyskali identyczne czasy okrążeń, które uplasowały ich odpowiednio na drugiej i trzeciej pozycji. Czwarty wynik uzyskał Gustav Malja (Racing Engineering), a prowadzący po porannej sesji Cecotto ostatecznie zajął piątą lokatę.

We wtorek dalsza część przedsezonowych testów Formuły 2 w Barcelonie.

Image © F2 / Series Media Service