Menu

Nyck de Vries i Johny Cecotto w zespole Rapax

Nyck de Vries / Rapax

Nyck de Vries i Johnny Ceotto będą w nadchodzącym sezonie reprezentować zespół Rapax w Formule 2. Była to ostatnia ekpa, który zwlekała z ogłoszeniem składu kierowców na sezon 2017.

Młody holenderski protegowany McLarena w zeszłym sezonie ścigał się w serii GP3, w zespole ART Grand Prix, gdzie zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców na koniec sezonu.

Przede wszystkim chciałabym podziękować Rapax za wiarę we mnie i wszystkim zainteresowanym - powiedział Nyck de Vries. To była ciężka przeprawa, ale jesteśmy gotowi do walki._

Jestem również dumny z tego, że pozostanę członkiem Programu McLarena dla Młodych Kierowców, z którym jestem powiązany od siedmiu lat.

Mam nadzieję, że osiągniemy sukcesy w Formule 2 z zespołem Rapax, a moim ostatecznym celem jest dostanie się do Formuły 1 i tam osiągnięcie również sukcesu – powiedział de Vries.

Drugim kierowcą zespołu Rapax będzie Johnny Cecotto, który zadebiutował w serii GP2 w 2009 roku.

To niesamowite, że będę się ścigał w zespole Rapax, w mistrzostwach Formuły 2 - dodał Johnny Cecotto.

Nasza podróż rozpoczęła się w Malezji w zeszłym roku i od pierwszych chwil było to niezwykłe uczucie między mną a całym zespołem. Następnie zdobyłem drugie miejsce w Abu Zabi, oraz odbyłem trzy fantastyczne dni testowe, które dały wielką szansę na przygotowanie się do sezonu.

Image © GP2 / Series Media Service