Menu

Boschung w Campos Racing F2

Raplh Boshung

Ralph Boschung w nadchodzącym sezonie będzie rywalizował w Formule 2 z zespołem Campos Racing. Na testy do Barcelony z Camposem udaje się również Roberto Mehri, były kierowca F1.

Dziewiętnastoletni szwajcarski kierowca w zeszłym sezonie startował w serii GP3, gdzie zajął na koniec sezonu jedenaste miejsce. Odniósł również swoje pierwsze zwycięstwo na austriackim torze Red Bull Ring. Z powodu problemów budżetowych nie dokończył sezonu.

Jednak z nowym sezonem, Boschung został ogłoszony kierowcą Campos Racing w Formule 2.

Drugim z kierowców, którzy będą testować auto Campos Racing jest Roberto Mehri, który dołączy do zespołu podczas przyszłotygodniowych testów w Barcelonie. Kataloński kierowca ma za sobą trzynaście wyścigów w Formule 1. Starował również w takich seriach wyścigowych jak World Endurance Campionship czy DTM. Mehri udaje się do Katalonii z myślą o wznowieniu kariery w wyścigach aut jednomiejscowych.

To jest niesamowity krok, by przejść do Mistrzostw FIA Formuły 2, jeżdżąc dla Campos Racing, który ma ogromne doświadczenie w sportach motorowych i w pracy z najlepszymi kierowcami. Chce się nauczyć jak najwięcej. Moim celem jest osiągnięcie punktowanych miejsc w pierwszej części sezonu, a potem zacząć budować monument zdobywając pierwsze podium z większym doświadczeniem w samochodzie – powiedział Ralph Boschung.

Image © ADAC Formel Masters