Menu

Nabil Jeffri dołącza do zespołu Trident na sezon 2017

Nabil Jeffri

Malezyjski kierowca Nabil Jeffri został nowym kierowcą zespołu Trident Motorsport i będzie kontynuował walkę w serii GP2 w sezonie 2017.

Dla kierowcy z Kuala Lumpur będzie to drugi sezon w GP2. W zeszłym roku Malezyjczyk zdobył swoje pierwsze punkty do klasyfikacji kierowców. Jeffri miał okazję już poznać zespół podczas posezonowych testów w Abu Zabi.

Jestem naprawdę zaszczycony, że jestem pierwszym ogłoszonym kierowcą zespołu Trident na sezon 2017 - powiedział Nabil Jeffri.

Szansa na powrót w moim drugim sezonie oraz pracę z zespołem z wielką historią wygrywania, jest dla mnie jak sen. Jestem pewien, że będą mnie wspierać w sezonie 2017.

Giacomo był bardzo miły i wspierał mnie od początku, lubię pracować z każdym członkiem zespołu. Moim celem jest, aby wykonać wielką pracę z zespołem technicznym oraz pierwsza dziesiątka.

Giacomo Ricci, szef zespołu Trident dodał: Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy ogłosić Nabila Jeffriego jako naszego pierwszego kierowcę serii GP2 w sezonie 2017.

Mieliśmy już okazje ze sobą współpracować z obiecującym malezyjskim kierowców podczas posezonowych testów w zeszłym roku. Pokazał wielkie umiejętności adaptacji do naszego samochodu. Byliśmy naprawdę pod wrażeniem jego postępów pod względem wyników, mimo że jeździł z nami tylko ostatniego dnia.

Zaczęliśmy ze sobą pracować w połowie stycznia i jesteśmy przekonani, że z korzyścią dla wszelkich prac wykonywanych do tej pory. Nabil będzie bardzo konkurencyjny już na torze w Barcelonie.

Image © GP2 / Series Media Service