Menu

Alexander Albon uzupełnił skład ART Grand Prix GP2

Alexander Albon

Wicemistrz serii GP3, Tajlandczyk Alexander Albon w nadchodzącym sezonie będzie reprezentować barwy ART Grand Prix w GP2.

Abon jest laureatem kilku mistrzostw kartingowych. W 2014 roku zakończył mistrzostwa Formuły 2.0 na podium, a w sezonie 2016 w GP3 zdobył tytuł wicemistrzowski przegrywając tylko z kolegą z zespołu ART GP, Charlesem Leclerc'em.

Jestem podekscytowany możliwością współpracy z zespołem ART Grand Prix drugi rok z rzędu. Nauczyłem się bardzo wiele w ubiegłym roku i staliśmy się jedną wielką rodziną. Awans do GP2 jest ważnym krokiem w czyjejkolwiek karierze i jestem bardzo szczęśliwy, że będę w topowym zespole. Istnieje wiele rzeczy, których nauczyłem się w GP3, a doświadczenie i sposób pracy w ART Grand Prix są powodem, przez który zdobyli wiele tytułów. Mam nadzieję, że nadal będę dumnie nosił barwy Tajlandii oraz moich tajskich partnerów. Czekam na nowe wyzwanie i nie mogę się doczekać, aby rozpocząć sezon - powiedział Alexander Albon.

Sebastien Philippe (szef zespołu): W GP3, w 2016 roku Alex przekroczył wszelkie oczekiwania ART Grand Prix integrując się od razu z zespołem, walką o pole position i zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu. On nie potrzebuje okresu dostosowawczego, aby stać się jednym z najlepszych kierowców w tej kategorii i nie zatrzymał się w rozwoju przez cały rok. Do upragnionego tytułu zabrakło bardzo nie wiele. Nie przez własny błąd czy sportowe oraz personalne decyzje. Alex wkrótce miał już zadatki na kierowcę GP2 w ART. Grand Prix i jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy kontynuować naszą współpracę w kolejnym roku. Konieczne jest śledzenie przebiegu GP2 i GP3 ART Grand Prix, by zapewnić mu wszelką pomoc techniczną, by mógł rywalizować w czołówce.

Image © PHOTO4