Menu

Jordan King w MP Motorsport

Jordan King / MP Motorsport

Brytyjczyk Jordan King w najbliższym sezonie GP2 będzie reprezentować holenderski zespół MP Motorsport.

23-letni kierowca, który ma na koncie dwa zwycięstwa i trzykrotnie stawał na podium w sezonie 2016, dołącza do zespołu, który miał za sobą najlepszy sezon od 2013 roku.

King ma w swoim zbiorze także mistrzowski tytuł brytyjskiej edycji Formuły 3 i siedem razy stawał na podium europejskiej serii F3 w 2014 roku. Był również kierowcą rozwojowym zespołu Manor F1.

Naprawdę nie mogę się doczekać, aby ścigać się z zespołem MP Motorsport w sezonie 2017 - powiedział Jordan King.

Znam swój zespół, ponieważ bardzo długo pracowałem z nimi już w kartingu, więc w pewien sposób jest to mój powrót do domu. Jednym z największych powodów dla mnie, był mój poziom zaufania do nich, które przyszło wraz długotrwałym partnerstwem. Praca z zespołem podczas testów też była kluczowym czynnikiem w podejmowaniu decyzji.

Tu jest atmosfera, gdzie wszyscy w zespole ciężko dla ciebie pracują, ale z uśmiechem na twarzach. Wiem, że będą wykonywać najlepszą robotę, jaką będą mogli zrobić.

W nadchodzącym trzecim sezonie moich startów nigdy nie byłem w lepszym psychicznym i mentalnym miejscu i zamierzam poprawić mój zeszłoroczny, silny sezon - dodał Brytyjczyk.

Image © GP2 / Series Media Service