Menu

Zespół Dams Racing ogłasza skład kierowców w serii GP2 na sezon 2017

Nicholas Latifi / DAMS

Oliver Rowland i Nicholas Latifi zostali kierowcami zespołu Dams Racing w GP2 i będę reprezentować ekipę w sezonie 2017. Dla kanadyjskiego kierowcy będzie to kolejny sezon w tej ekipie.

21-letni Latifi swój debiutancki sezon rozpoczął od drugiego miejsca w Katalonii, ale przez resztę sezonu 2016 zdołał zaledwie zdobyć sześć punktów, kończąc rywalizację ostatecznie na szesnastym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Naszym celem jest konsekwentne działanie na przodzie stawki i zajęcie lepszego miejsca w klasyfikacji mistrzostw niż w zeszłym sezonie - powiedział Nicholas Latifi.

Jestem bardzo szczęśliwy, że będę w tym zespole przez drugi sezon, ponieważ mam już ugruntowaną współpracę z każdym pracownikiem. Będzie to bardzo pomocne, gdy nie dostajesz dużo czasu na torze w GP2 i musisz przystosować się do panujących warunków. Wiem, że będziemy musieli się poprawić.

Z kolei Brytyjczyk Rowland w swoim pierwszym sezonie GP2 reprezentował zespół MP Motosport, kończąc zeszłoroczne starty na dziewiątej lokacie w generalce.

Głównym celem jest zdominowanie mistrzostw. To jest mój osobisty cel i jest on dzielony także przez zespół - przyznał Rowland.

W ubiegłym roku był to mój pierwszy sezon i z oponami było czasem ciężko, ale było dużo pozytywów i miałem kilka dobrych wyników. Wchodząc w ten rok mam lepsze podejście do rozpoczynającego się każdego wyścigu, więc czekam z na to niecierpliwością.

Image © GP2 / Series Media Service