Menu

Włodarze serii GP2 potwierdzają kalendarz na sezon 2017

Wyscig GP2 na torze Barcelona-Catalunya 2016

Władze wyścigowej serii GP2 potwierdziły kalendarz na zbliżający się sezon 2017. Po raz kolejny sezon będzie składał się z jedenastu rund, w tym dziesięciu wspólnie z Formułą 1.

Siedem rund GP2 odbędzie się w Europie, trzy poza nią: w Azerbejdżanie, w Bahrajnie i w Abu Zabi. Jedna samodzielna impreza odbędzie się na torze Jerez w Hiszpanii.

Kolejny sezon GP2, już trzynasty, otworzy wyścig na torze Sakhir w Bahrajnie, który odbędzie się 14-16 kwietnia. Kolejna impreza zaplanowana jest w Barcelonie, w dniach 12-14 maja, a nie całe dwa tygodnie później bolidy GP2 wystartują na ulicach Monte Carlo. W czerwcu zawodnicy w bolidach GP2 wystartują na ulicach Baku w Azerbejdżanie (23-25 czerwiec). W lipcu odbędą się aż trzy rundy w Austrii (Spielberg), w Wielkiej Brytanii (Siverstone) i na Węgrzech (Budapeszt). W sierpniu młodzi kierowcy udadzą się do Belgii na tor Spa–Francorchamps (25-27 sierpnia), a tydzień później wystartują w GP Włoch na torze Monza.

Początek października będzie należał do ponownej rywalizacji w Hiszpanii, jednak tym razem na torze w Jerez de la Frontera, a już tradycyjnie sezon zakończy się na torze Yas Marina w Abu Zabi w dniach 24-26 listopada.

Dodatkowo zatwierdzono przedsezonowe testy w Barcelonie (13-15 marca) oraz w Bahrajnie (29-31 marca).

Image © GP2 / Series Media Service