Menu

Serie GP2 i GP3 zakończą sezon w Bahrajnie?

Według zagranicznych mediów serie GP2 i GP3 mogę wystartować podczas zamykającego Długodystansowe Mistrzostwa Świata weekendu w Bahrajnie na torze Sakhir.

Zmieniony kalendarz Formuły 1 na obecny sezon wyścigowy, w którym ostatecznie zabrakło wyścigu o Grand Prix Niemiec na torze Nurburgring, może spowodować, że obie serie towarzyszące królowej sportów motorowych, GP2 i GP3, mogą dodać do swojego kalendarza dodatkową rundę, która zamknie tegoroczny sezon.

Ostatni weekend sezonu FIA WEC, który został zaplanowany w listopadzie w Bahrajnie, przypada zaledwie tydzień wcześniej niż ostatnia rywalizacja serii GP2 i GP3 w Abu Zabi na torze Yas Marina, co powoduje, że obie serie mogą pokusić się o dodanie Bahrajnu do swoich kalendarzy wyścigowych również ze względu na brak problemów logistycznych.

Jak donoszą źródła z toru Bahrain International Circuit, rozmowy z przedstawicielami serii są finalizowane i wszystko wskazuje na to, że kierowcy z GP2 i GP3 zakończą swój sezon w Bahrajnie podczas ostatniej rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Image © FIA WEC