Menu

Gustav Malja w zespole Racing Engineering w swoim drugim pełnym sezonie GP2

Gustav Malja / Racing Engineering

Gustav Malta w sezonie 2017 serii GP2 będzie bronił barw zespołu Racing Engineering, po wspólnych posezonowych testach na torze Yas Marina w Abu Zabi.

Szwed swoją przygodę z GP2 rozpoczął w 2015 roku z zespołem Rapax, z którym wystąpił w kilku rundach, a następnie przejął pełne obowiązki kierowcy wyścigowego w zakończonym w Abu Zabi sezonie 2016.

Malja 2016 rok zakończył z dwoma miejscami na podium i trzynastą lokatą w klasyfikacji kierowców na koniec tegorocznej rywalizacji.

Po wymagającym sezonie, Szwed wziął także udział w trzydniowych testach na torze Yas Marina w Abu Zabi, podczas których współpracował z zespołem Racing Engineering, z którym wystąpi w sezonie 2017.

Jestem podekscytowany z dołączenia do Racing Engineering; zaczęliśmy poznawać siebie w Abu Zabi w zeszłym tygodniu i od razu poczułem się jak w domu - powiedział Malja.

Jestem przekonany, że jest to idealne miejsce dla mojego dalszego rozwoju jako kierowcy.

Alfonso de Orleans Borbon, właściciel zespołu dodał: Ze swoim dużym doświadczeniem w GP2, jest gotowy do ociągania zwycięstw w tej bardzo konkurencyjnej kategorii.

Znamy go od kilku lat i pasuje do naszej filozofii zespołu - ciężkiej pracy i pracy zespołowej. Współpracując będziemy mieli dobry sezon.

Image © GP2 / Series Media Service