Menu

Richie Stanaway wygrywa w drugim wyścigu GP2 w Monako

Richie Stanaway z zespołu Status Grand Prix okazał się najlepszym kierowcą podczas drugiego wyścigu na ulicznym torze w Monte Carlo pokonując ostatecznie Raffaele Marciello i Sergeya Sirotkina, którzy uzupełnili podium.

Raffaele Marciello nie obronił swojej pierwszej pozycji startowej i spadł na drugą lokatę za sprawą świetnego startu w wykonaniu Richie Stanawaya, który jeszcze przed pierwszym zakrętem zdołał wyprzedzić Włocha z zespołu Trident.

Na trzeciej lokacie znalazł się Sergey Sirotkin przed Lealem i Canamasasem, który wskoczył na piątą lokatę wyprzedzając Arthura Pica. Na siódmej pozycji pozostał Alexander Rossi przed Stoffelem Vandoornem, Nickiem Yelloly i Pierrem Gasly.

Z rywalizacją już na pierwszym okrążeniu pożegnał się Zoel Amberg, który uszkodził przód swojego bolidu w kolizji z Cecotto, a także Rio Haryanto, który wzięty w kleszcze w nawrocie, również stracił przednie skrzydło i uderzył w bandę. Oba zajścia wywołały wirtualny samochód bezpieczeństwa, jednak kierowcy bardzo szybko powrócili do rywalizacji.

Siódme okrążeniu przyniosło wyśmienity manewr wyprzedzania Sergio Canamasasa na Juliana Leala, który stracił czwartą lokatę na hamowaniu do pierwszego zakrętu i musiał bronić się przed jadącym za nim Arthurem Piciem, który nie zwalniał tempa.

Wyśmienitym tempem od samego początku popisywał się natomiast Richie Stanaway, który z okrążenia na okrążenie powiększał swoją przewagę nad drugim Raffaelem Marciello, nad którym w połowie wyścigu notował przewagę 3.1 sekundy. Na trzeciej pozycji nadal podążał Sergey Sirotkin, który tracił do lidera 5.6 sekundy.

Zmienne tempo prezentował natomiast zwycięzca pierwszego wyścigu w Monako Stoffel Vandoorne, który jechał na ósmej lokacie tuż za plecami Alexandra Rossiego. Belg podejmował próby dogonienia swojego rywala z zespołu Racing Engineering, jednak następnie odpuszczał, przez co tracił średnio dwie sekundy.

Na cztery okrążenia przed metą z rywalizacją pożegnał się Jordan King, który po wyjeździe z tunelu wjechał w tył bolidu jadącego przed nim Pierre’a Gasly, co zakończyło się uszkodzeniem przedniego skrzydła i podbiciem bolidu w górę. Kierowcy Racing Engieering nic się nie stało, jednak musiał pożegnać się z walką o czołową dziesiątkę.

Mimo zmniejszenia przewagi przez Marciello do jadącego na pierwszej pozycji Richie Stanawaya, to kierowca zespołu Status Grand Prix jako pierwszy minął linię mety i zwyciężył w drugim wyścigu na ulicznym torze w Monte Carlo.

Ze stratą dwóch sekund na mecie zjawił się Raffaele Marciello przed Sergeyem Sirotkinem, który uzupełnił podium. Czwarta lokata przypadła Sergio Canamasasowi, który pojawił się na mecie przed Julianem Lealem.

Na kolejnych pozycjach znaleźli się: Arthur Pic, Alexander Rossi, Stoffel Vandoorne, Nick Yelloly i Pierre Gasly, który zamknął czołową dziesiątkę.

Image © GP2 / Series Media Service