Menu

Charles Leclerc i Antonio Fuoco w Prema Racing

Charles Leclerc / Prema Racing

Świeżo upieczony mistrz GP3, Charles Leclerc oraz Antonio Fuoco od przyszłego sezonu będą kierowcami zespołu Prema Racing w GP2. Obaj kierowcy zastąpią dotychczasowych rywalizujących Antonio Giovinazziego i Pierre’a Gasly.

Dziewiętnastoletni Leclerc pochodzący z Monako, wygrał tegoroczną edycję GP3. Obok niego występować będzie dwudziestoletni Włoch Antonio Fuoco, dla którego będzie to powrót do starego zespołu. Fuoco występował w barwach Prema Racing w latach 2013-2014 podczas Formuły Renault i Formuły 3.

Cieszę się, że jestem w składzie zespołu Prema Racing na sezon 2017 w GP2 oraz Akademi Ferrari - przyznał Charles Leclerc. Nie mogę się doczekać, by rozpocząć przygotowania do tego nowego i ekscytującego wyzwania.

Zakończyłem swoją przygodę w GP3 w najlepszy możliwy sposób i będę kontynuował dawanie z siebie pełnego zaangażowania do zdobywania, jak najlepszych rezultatów. Jestem pewien, że wsparcie od ukoronowanego mistrzowskiego zespołu, który zdobył 1-2 miejsce w sezonie 2016 będzie kluczowe.

Wejście w GP2 w sezonie 2017 będzie ekscytujące i to z włoskim zespołem, który jest panującym mistrzem, zapewni mi dodatkową motywacje, a to dobrze - powiedział Antonio Fuoco.

Ścigałem się już z Premą w przeszłości i zdaję sobie sprawę z wysokiego poziomu wydajności samochodów, co zostało potwierdzone przez wybitne wyniki w tym sezonie. Myślę, że połączenie potencjału zespołu, jak i Akademii Ferrari da na pewno jakąś wielką satysfakcję i będziemy kontynuować rozwój osobisty jak i zawodowy.

Rene Rosin, szef zespołu dodał: Jesteśmy szczęśliwi i dumni za zaufanie kierowcy Akademii Ferrai Charlesa Leclerca, który dołącza do zespołu.

Mogąc współpracować z dwoma niezwykle utalentowanymi kierowcami, jak Charles i Antonio, to bardzo motywujące dla zespołu i będziemy w stanie przekazać im całe nasze wsparcie, by dążyć do jeszcze lepszych osiągnięć.

Znamy dobrze Antonio, ponieważ już ścigał się dla nas w przeszłości, kiedy zdobywał tytuł Formuły Renault Alps w 2013 roku, jednak również znamy Charlesa z Formuły 3 i obserwowaliśmy jego imponujący występ w debiutanckim sezonie w GP3.

Po zakończeniu nadzwyczajnego sezonu dla Prema, postawiliśmy na nowe wyzwania zatrudniając dwóch świetnych, perspektywicznych kierowców. Seria GP2 jest znana z tego, że jest trudna dla debiutantów, ale jesteśmy przekonani, że Antonio i Charles mają wszystko, czego potrzeba, aby zaistnieć w tak krótkim czasie.

Image © GP2 / Series Media Service