Menu

Gasly mistrzem GP2, Lynn wygrywa ostatni wyścig sezonu

Ostatni wyścig sezonu GP2 wygrał Alex Lynn z zespołu Dams. Drugie miejsce zajął Johny Cecotto (Rapax), a trzecie Sergey Sirotkin z teamu ART Grand Prix. Pierre Gasly został nowym mistrzem GP3, pomimo zajęcia dziewiątego miejsca w wyścigu. Jego najgroźniejszy rywal, Antonio Giovinazzi zajął szóste miejsce.

Do wyścigu sprinterskiego GP2 z pierwszego pola startowego ruszał Alex Lynn z zespołu DAMS. Za nim swoje bolidy ustawili Johny Cecotto Jr. (Rapax) oraz Norman Nato z Racing Engineering. Walczący o tytuł mistrzowski wśród kierowców, zawodnicy Prema Racing ruszali do rywalizacji z czwartej (Antonio Giovinazzi) i ósmej pozycji (Pierre Gasly).

Alex Lynn utrzymał pierwszą pozycję po starcie. Na drugie miejsce awansował Norman Nato, a na trzecie Sergey Sirotkin. Antonio Giovinazzi natomiast spadł na szóstą lokatę. Na pierwszym okrążeniu Rosjanin z ekipy ART Grand Prix wyprzedził Normana Nato i awansował na drugą lokatę. Po chwili kierowcę Racing Engineering wyprzedził Johny Cecotto, dzięki czemu awansował na trzecią pozycję. Na początku wyścigu problemy z bolidem miał Daniel De Jong po kolizji z Lucą Ghiotto. Holender musiał wycofać się z rywalizacji.

Na siódmym okrążeniu Alex Lynn miał już 1,1 sekundy przewagi nad Sirotkinem. Ciekawa rywalizacja zapowiadała się pomiędzy Matsushitą, a Giovinazzim o piątą pozycję. Na dziewiątym okrążeniu Nobuharu Matsushita wyprzedził Normana Nato i awansował na czwarte miejsce .

W połowie wyścigu Lynn miał już półtorej sekundy przewagi nad Rosjaninem z ekipy ART Grand Prix. Antonio Giovinazzi ciągle naciskał na Normana Nato w walce o piątą pozycję. Z kolei lider klasyfikacji kierowców Pierre Gasly spokojnie jechał na ósmej lokacie, która zapewniała mu tytuł mistrza GP2.

Na siedemnastym okrążeniu doszło do kontaktu pomiędzy Markelowem i Giovinazzim podczas próby wyprzedzania.

Na trzy okrążenia przed końcem Alex Lynn miał 3,4 sekundy przewagi nad drugim Sergeyem Sirotkinem i 5,7 sekundy nad trzecim Cecotto.

Na ostatnim okrążeniu Johny Cecotto wyprzedził Sergeya Sirotkina i zajął ostatecznie drugie miejsce w wyścigu. Zwyciężył Alex Lynn.

Czwarte miejsce przypadło Nobuharu Matsushcie, piąte Normanowi Nato, szóste Antonio Giovinazziemu, siódme Artemowi Markelowi, a ósme Mitchowi Evansowi.

Image © GP2 / Series Media Service