Menu

Gasly wygrywa wyścig główny GP2 na torze Yas Marina

Pierre Gasly wygrał pierwszy wyścig GP2 w Abu Zabi, dzięki czemu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej kierowców. Francuski protegowany Red Bulla ma siedem punktów przewagi nad kolegą z zespołu Prema Racing Antonio Giovinazzim, który był piąty. Drugi podczas dzisiejszego wyścigu był Nobuharu Matsushita z teamu ART Grand Prix, a trzeci Artem Markelov (Russian Time).

Młody Francuz zdominował cały wyścig. Już na starcie utrzymał swoją pierwszą lokatę zdobytą podczas kwalifikacji. Świetny początek zanotował Nobuharu Matsushita, który awansował z czwartej pozycji na trzecią. Japończyk już na piątym okrążeniu wyprzedził drugiego w wyścigu Sergeya Sirotkina i awansował o jedno oczko.

W tym samym czasie na zmianę opon zjechał Pierre Gasly. W związku z tym Japończyk objął prowadzenie w wyścigu. Rozważna jazda Francuza, który regularnie wyprzedzał wolniejszych kierowców po zmianie opon pozwoliła jednak zmniejszyć stratę do reprezentanta zespołu ART Grand Prix do 27 sekund.

Nobuharu Matsushita zjechał do alei serwisowej na 27 okrążeniu. Po pit-stopie Gasly powrócił na prowadzenie w wyścigu i nie oddał już go do końca.

Matsushita dzięki strategii zakończył wyścig na drugiej pozycji, a trzeci był Artem Markelov. Czwarte miejsce zajął Siergey Sirotkin. Piąty był Antonio Giovinazzi, który stracił pozycję lidera w klasyfikacji generalnej na rzecz kolegi z zespołu Prema Racing. Szósta lokata przypadła Normanowi Nato, siódme Ceccotto, a ósme Alexowi Lynnowi.

Image © GP2 / Series Media Service