Menu

Sergey Sirotkin triumfatorem sobotniego wyścigu GP2 na Silverstone

Rosyjski kierowca zespołu Rapax Sergey Sirotkin zwyciężył w sobotnim wyścigu GP2 na torze Silverstone. Druga pozycja przypadła w udziale Alexandrowi Rossiemu z Racing Engineering, zaś podium dopełnił Stoffel Vandoorne z ART Grand Prix.

Już po starcie doszło do przetasowania gdy startujący z 3. pozycji Richie Stanaway z zespołu Status Grand Prix awansował na pierwsze miejsce kosztem Sirotkina, na 4. miejsce spadł natomiast lider klasyfikacji kierowców Stoffel Vandoorne. Chwilę potem na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa po tym jak Nathanael Berthon zatrzymał się na torze po kontakcie z Artemem Markelovem.

Na 4. okrążeniu po zjechaniu samochodu bezpieczeństwa doszło do znakomitej walki pomiędzy kierowcami na czele stawki, dzięki czemu Sirotkin powrócił na pierwsze miejsce, zaś za nim znalazł się rozpoczynający z 7. pola Matsushita, jednak na 7. okrążeniu po problemach technicznych zawodnik musiał wycofać się z rywalizacji.

Z wyścigu po dziesięciu okrążeniach musiał wycofać się Mitch Evans - z jego bolidu odpadł system zabezpieczający kark. Na tym etapie na pierwszym miejscu wciąż znajdował się Sirotkin z przewagą nieco ponad 2.5 sekundy nad Stanawayem, zaś dalsze pozycje przypadały w udziale Vandoornowi, Rossiemu, Gaslyemu i Picowi.

Znakomitą walkę toczyli między sobą także Stanaway, Vandoorne oraz Rossi (walka o 2. pozycję), zaś w tym samym czasie przewaga liderującego Sirotkina wzrosła do prawie pięciu sekund. Ostatecznie na 17. okrążeniu Rossi pokonał Vandoorne'a, szybko uporał się także manewrem po zewnętrznej w łuku Brooklands ze Stanawayem, awansując tym samym na 2. pozycję. O jedno oczko kosztem Stanaweya awansował też wspierany przez McLarena Belg Stoffel Vandoorne z zespołu ART Grand Prix.

Na 19. okrążeniu zarówno Vandoorne jak i Stanaway zjechali na swój obligatoryjny pit-stop, powracając kolejno na tor na 12. i 13. pozycjach. Okrążenie potem po nowe ogumienie zjechał też Rossi, który powrócił do walki na miejscu numer 8, zaś liderujący Sirotkin wyjechał z pit-stopu na 4. pozycji.

Chwilę potem problemy miał znakomicie spisujący się Stanaway, który w wyniku awarii zawieszenia musiał zjechać do boksów i zakończyć rywalizację.

Walkę do samego końca o najniższy stopień podium toczył King oraz Vandoorne; ostatecznie Belg zdołał wyprzedzić swojego rywala i awansował na 3. pozycję za Sirotkina i Rossiego. Na tym etapie toczyła się też zacięta batalia o 4. miejsce pomiędzy grupą zawodników złożoną z Kinga, Gaslyego, Lynna, Yellolyego i Pica. Ostatecznie po znakomitym manewrze Gaslyego, Francuz awansował na upragnione 4. miejsce, o jedno oczko wspiął się też Lynn.

Na okrążenie przed końcem rywalizacji problemy z silnikiem raportował Vandoorne jadący na 3. miejscu, jednak ostatecznie zdołał utrzymać swoją pozycję. Tuż przed metą doszło też do kontaktu pomiędzy Picem a Kingiem, gdy Francuz wypchnął swojego rywala z toru.

Ostatecznie po znakomitej walce Sergey Sirotkin zwyciężył w walce na torze Silverstone, drugie miejsce przypadło w udziale Rossiemu, zaś jako 3. na mecie zameldował się Vandoorne. Kolejne pozycje przypadły w udziale Gaslyemu, Lynnowi, Picowi, Marciello, Yellolyemu, Rowlandowi i Haryanto.

Image © GP2 / Series Media Service