Menu

Louis Deletraz w zespole Carlin na ostatnią rundę sezonu GP2 w Abu Zabi

Louis Deletraz

Louis Deletraz zadebiutuje w przyszłym tygodniu na torze Yas Marina podczas rywalizacji GP2 w Abu Zabi. Szwajcar wystartuje w barwach zespołu Carlin obok Sergia Canamasasa.

Deletraz jest tegorocznym wicemistrzem serii Formula V8 3.5 i jest również mistrzem w serii Formule 2.0 NEC. Dziewiętnastoletni Deletraz jest wychowankiem Akademii Renault i w obecnym sezonie wygrał dwa wyścigi w Formule V8 3.5, natomiast w Formule 2.0 NEC wygrał tytuł mistrzowski, dzięki dziewięciu zwycięstwom podczas tegorocznego sezonu.

GP2 to mistrzostwa w których chcę się ścigać w przyszłym sezonie, więc to wspaniałe, że mam możliwość zaprezentowania się podczas ostatniego wyścigu sezonu w Carlin - powiedział Deletraz.

Jest to bardzo doświadczony zespół, który odnosił sukcesy w GP2, a w 2014 roku zajęli drugie miejsce w GP2.

To jest coś co będzie dla mnie korzystne, jak tylko zacząć się uczyć zupełnie nowej formuły wyścigów. To będzie wyzwanie, bo nie mam doświadczenia w GP2. Będę się uczyć nowego samochodu, innego rodzaju opon i pracy z zespołem.

Jestem zdecydowanie podekscytowany możliwością mojego debiutu w GP2 i sprawdzenia się w nowej kategorii. To będzie interesujące zobaczyć co pokaże na takim torze jak w Abu Zabi.

Trevor Carlin, szef zespołu dodał: Jesteśmy zadowoleni, że mamy Louisa na pokładzie podczas ostatniego wyścigu sezonu w Abu Zabi.

Obserwowaliśmy Louisa w ciągu całego sezonu i sprawił, że byliśmy pod wrażeniem jego walki o tytuł w Formule V8 3.5 w jego debiutanckim sezonie.

Abu Zabi będzie krzywą nauki dla niego i bez wątpienia zyska wiele doświadczenia z jazdy samochodem GP2, ale jesteśmy podekscytowani, że możemy mieć go w kokpicie i cieszymy się na współpracę.

Image © Formula V8 3.5