Menu

Nicholas Latifi w zespole MP Motorsport podczas rundy na torze Hungaroring

Nicholas Latifi dołączył do zespołu MP Motorsport i wystąpi w wybranych rundach serii GP2 w obecnym sezonie wyścigowym.

Kanadyjczyk z Toronto, który obecnie rywalizuje w Formule Renault 3.5 z zespołem Arden, zajmie fotel Olivera Rowlanda, który wystąpił z ekipą MP podczas rundy na torze Silverstone.

Team MP Motorsport przyznał, że Latifi wystąpi podczas zbliżającej się rundy na torze Hungaroring, a także w wybranych wyścigach tegorocznego sezonu GP2.

Latifi zadebiutował w serii GP2 w zeszłorocznym sezonie podczas występu z ekipą Hilmer Motorsport w ostatniej rundzie mistrzostw w Abu Zabi na torze Yas Marina.

Jestem bardzo podekscytowany z dołączenia do zespołu MP Motorsport – powiedział Latifi. Nigdy wcześniej nie pracowałem z tym zespołem, ale z niecierpliwością czekam na rozwinięcie dobrych relacji z każdym z nich.

Już wcześniej prowadziłem bolid GP2 i ścigałem się już na Węgrzech w tym roku (w Formule Renault 3.5 – red.), co na pewno pomoże mi szybciej osiągnąć dobrą prędkość.

Mimo to, wiem, że będzie to wielkie wyzwanie, przeskoczyć do innego bolidu w środku sezonu, ale moim celem jest po prostu zdobycie doświadczenia, ciągłe doskonalenie się i zbliżenie do liderów w każdej sesji na torze – dodał Kanadyjczyk.

Latifi w zespole MP Motorsport dołączy do Daniela de Jonga, który z ekipą jest związany od początku sezonu.

Image © GP2 / Series Media Service