Menu

Charles Leclerc rozmawia z zespołami GP2

Charles Leclerc

Młodziutki junior Scuderii Ferrari, Francuz Charles Leclerc, jeżdżący w barwach ART Grand Prix w GP3, przyznał, że rozmawia z kilkoma zespołami GP2.

Obecnie Leclerc dysponuje 29. punktami przewagi w klasyfikacji generalnej kierowców GP3 nad kolegą z zespołu Alexandrem Albionem.

Jest bardziej lub mniej pewne, że zdecyduję się na GP2 – powiedział Leclerc. Nie wiemy jeszcze z kim. Przyglądamy się trzem najlepszym zespołom. Dyskutujemy nad tym, aby zobaczyć, która opcja będzie dla mnie najlepsza, jeśli chodzi o przyszły rok.

Moi menedżerowie i Ferrari podejmują decyzje, więc to oni decydują o umowach otrzymywanych od innych zespołów, jednak GP2 pomoże mi się rozwijać jako kierowca, aby zyskać więcej doświadczenia, wiec będzie to pozytywne.

Pójdę tam z oczywistym celem wygrania, ale trudno będzie wygrać w pierwszym roku, zwłaszcza z nowymi oponami Pirelli. Gdybym miał możliwość pod koniec roku przejścia do F1, brałbym to obiema rękoma.

Charles Leclerc nie jest pewny czy zostanie w zespole Haas. Ma jednak nadzieję, na pozostanie w amerykańskiej ekipie Formuły 1 na kolejny sezon.

Nie było żadnych rozmów, więc zobaczymy, jak to się mówi. Haas to jest naprawdę dobry zespół by startować w F1. Jest to zespół, który może walczyć o dobre pozycje ze wspaniałymi ludźmi, którzy mogą pomóc w rozwijaniu się jako kierowcy. To najlepsze dla mnie miejsce, aby być w tej chwili, ale zobaczymy co przyniesie przyszłość - dodał.

Image © GP3 / Series Media Service