Menu

Matsushita odnosi pierwsze zwycięstwo GP2 na torze Hungaroring

Nobuharu Matsushita odniósł pierwsze zwycięstwo w serii GP2 podczas niedzielnego wyścigu sprinterskiego na Hungaroringu. Kierowca ekipy ART Grand Prix finiszował przed swoim kolegą z zespołu i liderem serii, Stoffelem Vandoornem, który do zwycięzcy na mecie stracił 1.9 sekundy.

Mimo startu z czwartej pozycji, Vandoorne zdołał awansować na drugą lokatę, jednak Matsushita w między czasie zdołał zyskać przewagę nad resztą stawki.

Vandoorne nie był w stanie zbliżyć się do swojego partnera z zespołu, a dodatkowo musiał uważać na prezentującego znakomitą formę Sergeya Sirotkina. Rosyjski kierowca podjął się nawet próby ataku na pierwszym zakręcie podczas finałowego okrążenia, lecz ostatecznie finiszował na najniższym stopniu podium.

Walka zazębiła się także między Raffaele Marciello a Rio Haryanto o czwartą pozycję, lecz ostatecznie to reprezentant ekipy Trident utrzymał wyższą pozycję. Marciello wcześniej walczył także z Vandoornem i Sirotkinem, lecz spadł na czwarte miejsce przed Haryanto.

Na szóstej lokacie finiszował Norman Nato (Arden), a na siódmą pozycję awansował Robert Visoiu po wyprzedzeniu w Pierre’a Gasly’ego.

Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Alex Lynn i Arthur Pic, który startował z trzynastej lokaty.

Jordan King, jak i Alexander Rossi zmagali się dziś z zarządzeniem opon. Amerykanin był zmuszony do dość późno zjechać po nowy komplet opon i wyścig zakończył na 19. Miejscu. Jordan King był 12.

WYNIKI: WYŚCIG 2 Image © GP2 / Series Media Service