Menu

Luca Ghiotto wygrywa swój pierwszy wyścig w GP2. Włoch triumfuje na torze Sepang

Luca Ghiotto / Trident

Luca Ghiotto z zespołu Trident wygrał wyścig sprinterski GP2 na torze Sepang w Malezji. Na drugim stopniu podium stanął Raffaele Marciello, a na trzecim Pierre Gasly. Gasly w klasyfikacji generalnej kierowców wyprzedza o dziewięć punktów Antonio Giovinazziego, co zapowiada wielkie emocje podczas ostatniego weekendu GP2 na torze Yas Marina.

Ghiotto już na samym początku wyprzedził startującego z pole position Mitcha Evansa. Już na drugim okrążeniu pojawił się samochód bezpieczeństwa po zderzeniu się bolidów Jordana Kinga i Normana Nato. Francuz wyprzedzał swojego kolegę z zespołu w zakręcie numer jeden, ale bolid Kinga obróciło, przez co doszło do zderzenia i obaj musieli wycofać się z rywalizacji. King otrzymał za spowodowanie kolizji dziesięć sekund kary.

Po restarcie swoją pozycję utrzymał Luca Ghiotto, natomiast Evans stracił drugą lokatę na rzecz Raffaele Marciello. Ghiotto przez większość wyścigu utrzymywał sekundową przewagę i nie oddał już zwycięstwa.

Walczący o tytuł mistrzowski Antonio Giovinazzi i Pierre Gasly nie zyskali sporo pozycji po starcie, ponieważ byli na siódmym i dziewiątym miejscu jadąc za samochodem bezpieczeństwa.

Na osiemnastym okrążeniu obaj kierowcy Prema Racing wyprzedzili Mitcha Evansa, natomiast na dziewiętnastym okrążeniu poradzili sobię z Gustavem Malją, dzięki czemu Gasly był trzeci, a Giovinazzi czwarty. Obaj już do końca wyścigu nie poprawili swoich pozycji.

Piąte miejsce przypadło Gustavowi Malji, szóste Mitchowi Evansowi, siódme Nobuharu Matsushicie, a ostatnie ósme punktowane miejsce Oliverowi Rowlandowi.

Image © GP2 / Series Media Service