Menu

Giovinazzi wygrywa wyścig główny GP2 na torze Sepang w Malezji

Antonio Giovinazzi / Prema Racing

Antonio Giovinazzi z Prema Racing wygrał emocjonujący wyścig GP2 w Malezji. Włoch na dwudziestym szóstym okrążeniu wyprzedził Sergeya Sirotkina z ART Grand Prix i prowadzenia nie oddał do końca. Na trzecim miejscu uplasował się Norman Nato z zespołu Racing Engineering. Lider klasyfikacji generalnej GP2, Pierre Gasly zajął dopiero jedenaste miejsce.

Z pole position na torze Sepang do wyścigu ruszał Pierre Gasly z ekipy Prema Racing. Tuż obok niego swój bolid ustawił jego kolega zespołowy Antonio Giovinazzi. Tuż za plecami kierowców Prema Racing znaleźli się Raffaele Marciello (Russian Time) i Sergey Sirotkin (ART Grand Prix).

Już przed startem problem ze swoim bolidem miał Markelov, przez co kierowcy musieli wykonać drugie i trzecie formujące okrążenie. Start wygrał Raffaele Marciello, jednak po chwili został wyprzedzony przez Giovinazziego, który został liderem wyścigu. Na trzecie miejsce awansował Sergey Sirotkin, który również po krótkiej chwili wyprzedził Marciello i awansował na drugą pozycję. Bardzo słaby start zanotował natomiast Pierre Gasly spadając z pierwszego miejsca na dziesiątą lokatę, już podczas pierwszego okrążenia.

Na trzecim kółku Nicholas Latifii obrócił bolid i spadł na piętnaste miejsce w wyścigu, jednak szybko zaczął odrabiać straty. Kłopoty z systemem DRS miał z kolei miał Alex Lynn, który znajdował się na piątej pozycji.

Już na szóstym okrążeniu w alei serwisowej na zmianę opon pojawili się pierwsi kierowcy (Rowland, Gasly, Latifi). Na następnym okrążeniu do boksów zjechał jadący na czwartej pozycji Norman Nato. Po chwili na zmianie opon pojawił się także Sirotkin, dzięki czemu na trzecie miejsce wskoczył Luca Ghiotto. Również Raffaele Marciello zjechał do alei serwisowej, ale jego pit stop trwał o wiele dłużej od innych kierowców, czego powodem był problem z tylnią częścią bolidu, co kosztowało włoskiego kierowcę podium na rzecz Normana Nato.

Na jedenastym okrążeniu na zmianę opon zjechał lider wyścigu Antonio Giovinazzi, co oznaczało, że na ten moment prowadzenie objął Luca Ghiotto z zespołu Trident. Włoch z zespołu Prema Racing wrócił na tor za Rosjaninen Sirotkinem na dziewiątej pozycji.

Na kolejnych okrążeniach kolejni kierowcy zjeżdżali na zmianę opon, dzięki czemu na szesnastym okrążeniu Sergey Sirotkin znajdował się już na trzeciej lokacie, a przed Rosjaninem byli tylko Luca Ghiotto i Mitch Evans. W końcu Włoch i Australijczyk również zmienili opony, co pozwoliło objąć prowadzenie przez kierowcę ekipy ART Grand Prix. Tuż za plecami Rosjanina czaił się Antonio Giovinazzi, trzeci natomiast był Norman Nato.

Dwudzieste szóste okrążenie rywalizacji przyniosło manewr wyprzedzania Antonio Giovinazziego na Sirotkinie, co pozwoliło objąć prowadzenie, którego Włoch nie oddał końca wyścigu. Na trzecim miejscu zameldował się Norman Nato.

Pod koniec wyścigu Jordan King, wyprzedził Raffaele Marciello, dzięki dobranej innej strategii na wyścig i ostatecznie zajął piąte miejsce.

Bardzo dużo miejsc z kolei stracił dobrze spisujący się w wyścigu Oliver Rowland, który pod koniec wyścigu stracił całkowicie tempo wyścigowe oraz zaliczył obrót. Brytyjczyk ostatecznie zajął dwunaste miejsce.

Czwarte miejsce przypadło Alexowi Lynnowi. Piąty był Jordan King, szósty Raffaele Marciello, siódmy Luca Ghiotto, a ósmy Mitch Evans, który do niedzielnego sprintu wystartuje z pole position.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Malja i Canamasas.

Image © GP2 / Series Media Service