Menu

Norman Nato dominuje w drugim wyścigu GP2 na torze Monza

Norman Nato / Racing Engineering

Norman Nato z zespołu Racing Engineering wygrał sprint na torze Monza w serii GP2. Drugie miejsce przypadło liderowi klasyfikacji generalnej Pierrowi Gasly z Prema Racing, natomiast trzecią lokatę zajął kolega zespołowy Francuza, Antonio Giovinazzi.

Do drugiego wyścigu na torze Monza z pole position ruszał Mitch Evans z zespołu Pertamina Campos Racing. Na drugim polu startowym swój bolid ustawił Jordan King z Racing Engineering. Za czołową dwójką ustawili się Luca Ghiotto (Trydent) oraz Norman Nato (Racing Engineering). Lider klasyfikacji generalnej GP2, Pierre Gasly startował z piątej pozycji. Podczas rozgrzewki, problem z bolidem miał Raffaele Marciello, przez, co wyścig rozpoczynał z alei serwisowej. Kierowcy mieli do pokonania 21 okrążeń.

Start do sprinterskiego wyścigu wygrał Norman Nato. Na drugie miejsce awansował Jordan King, a trzeci był Pierre Gasly.

Już na pierwszym okrążeniu doszło do kontaktu pomiędzy Lucą Ghiotto i Oliverem Rowlandem. Rowland otrzymał 10 sekund kary za spowodowanie kolizji z Ghiotto. Również karę 10 sekund otrzymał Gustav Malja za spowodowanie kolizji z Mitchem Evansem, a na torze pojawił się wirtualny samochód bezpieczeństwa. Dla włoskiego kierowcy z zespołu Trident był to jednak koniec wyścigu.

Szybko jednak wznowiono wyścig. Tuż za drugim Kingiem czaił się lider klasyfikacji generalnej Pierre Gasly z Prema Racing. Na piątym okrążeniu Antonio Giovinazzi wyprzedził Gustava Malję i awansował na czwartą pozycję.

Na siódmym okrążeniu Sergiej Sirotkin zakończył udział w wyścigu. Powodem było przestrzelenie jednego z zakrętów oraz problemy z bolidem.

W międzyczasie cały czas na Jordana Kinga naciskał Pierre Gasly i w końcu na dziesiątym okrążeniu udało mu się wyprzedzić Brytyjczyka oraz awansować na drugie miejsce w wyścigu.

Na sześć okrążeń przed końcem na wyprzedzenie Jordana Kinga przygotowywał się Antonio Giovinazzi, natomiast tuż za Włochem toczyła się walka pomiędzy Gustavem Malją, a Artemem Markelovem o piąte miejsce w wyścigu.

W końcu Antonio Giovinazzi uporał się z Jordanem Kingiem na osiemnastym okrążeniu i awansował na trzecią pozycję. Tuż za Brytyjczykiem czaił się Szwed z zespołu Rapax.

Do końca wyścigu nic wielkiego się nie zmieniło w czołówce, za to ciekawa walka toczyła się pomiędzy Kingiem i Markelovem, którą ostatecznie wygrał Brytyjczyk.

Wyścig wygrał Norman Nato z zespołu Racing Engineering przed Pierrem Gasly z Prema Racing i Antonio Giovnazzim, zespołowym kolegą Francuza.

Czwarte miejsce zajął Jordan King. Piąty był Artem Markelow, szósty Alex Lynn, siódmy Nobuharu Matsushita, a ósmy Nicholas Lafiti.

Image © GP2 / Series Media Service