Menu

Giovinazzi wygrywa wyścig sprinterski na torze Spa-Francorchamps

Antonio Giovinazzi / Prema Racing

Kierowca Prema Racing, Antonio Giovinazzi, wygrał drugi wyścig GP2 na torze Spa-Francorchamps. Na drugim stopniu podium stanął Szwed Gustav Malja. Trzecią lokatę zajął Luca Ghiotto z zespołu Tridend.

Z pole position startował Gustav Malja z zespołu Rapax. Obok niego stanął bolid Luci Ghiotto (Trident). Tuż za nimi, z drugiej linii ruszali Antonio Giovinazzi oraz Artem Markelow.

Start wygrał Gustav Malja. Na drugą pozycję awansował Antonio Giovinazzi po słabym starcie Luci Ghiotto, który spadł na trzecie miejsce.

Na pierwszym okrążeniu kawałek przedniego skrzydła stracił wczorajszy zwycięzca Pierre Gasly po walce z Oliverem Rowlandem. Incydent był rozpatrywany przez sędziów. Jak się okazało obyło się bez kar. Świetnie spisał się Jordan King z zespołu Racing Engineering, który na pierwszym okrążeniu wyprzedził Alexa Lynna i awansował na piątą pozycję.

Gasly na drugim okrążeniu wyprzedził Siergieja Sirotkina i Olivera Rowlanda wskakując na ósmą pozycję.

Z każdym okrążeniem do lidera zbliżał się Giovinazzi z zespołu Prema Racing. Również blisko siebie byli kierowcy Russian Time – Rafaelle Marciello i Artem Markelow, walczący o czwartą pozycję.

Na piątym okrążeniu Pierre Gasly wyprzedził Alexa Lynna (DAMS), dzięki temu awansował na siódmą pozycję w wyścigu. Sędziowie ostrzegli również Nicholasa Latifiego za wyjazdy bolidem poza tor.

Antonio Giovinazzi w końcu uporał się Gustavem Malją i został nowym liderem wyścigu na ósmym okrążeniu. Drugi kierowca Prema Racing, Pierre Gasly, otrzymał biało-czarną flagę za opuszczanie toru i musiał od tego momentu uważać.

Na pięć okrążeń przed końcem wyścigu, Pierre Gasly wyprzedził Jordana Kinga i awansował na szóstą pozycję. Na piętnastym okrążeniu Markelow jadący na piątej pozycji został wyprzedzony przez Gasly’ego, Kinga i Lynna. Po chwili Lynn wykorzystał zamieszanie i wyprzedził Jordana Kinga.

Na siedemnastym okrążeniu Pierre Gasly wyprzedził Rafaelle Marciello i wskoczył na czwartą pozycję. Na ostatnim okrążeniu Alex Lynn wyprzedził Markelowa i awansował na szóstą lokatę. Całe zamieszanie wykorzystał King wyprzedzając Rosjanina. Po chwili w Markelowa uderzył rodak Siergiej Sirotkin i ostatecznie nie dokończył wyścigu. Sirotkin, który ukończył wyścig na dziewiątej pozycji, groziła kara od sędziów.

Wyścig sprinterski wygrał Antonio Giovinazzi z Prema Racing przed Gustavem Malją i Lucą Ghiotto. Czwarte miejsce zajął Pierre Gasly. Tuż za nim uplasował się Rafaelle Marciello. Szósty był Alex Lynn, siódmy Jordan King, a ósmy Oliver Rowland.

Image © GP2 / Series Media Service