Menu

Alex Lynn wygrywa wyścig sprinterski na torze Hockenheimring

Alex Lynn / DAMS

Brytyjczyk Alex Lynn wygrał wyścig sprinterski GP2 na niemieckim torze Hockenheimring. Po świetnej rywalizacji na drugim miejscu uplasował się kierowca ART Grand Prix Sergey Sirotkin. Trzeci był Arthur Pic. Sirotkin dzięki drugiej pozycji został nowym liderem klasyfikacji generalnej GP2.

Z pole position do wyścigu sprinterskiego na torze Hockenheimring ruszał Antonio Giovinazzi z PREMA Racing. Tuż obok Włocha ustawił swój bolid Alex Lynn, kierowca zespołu DAMS.

Najlepiej ze startu ruszył Alex Lynn, który objął prowadzenie w wyścigu. Na drugie miejsce awansował Oliver Rowland z MP Motorsport, natomiast bardzo słabo wystartował Giovinazzi spadając na trzecie miejsce.

Na drugim okrążeniu Sirotkin z ART Grand Prix awansował na piątą pozycję wyprzedzając Arthura Pica, z kolei Rowland coraz bardziej zbliżał się do Lynna, tracąc jedynie 0.8 sekundy.

Startujący z alei serwisowej lider GP2, Pierre Gasly powoli przesuwał się w wyścigu do przodu, jednak nadal tracił wiele pozycji do punktowanych miejsc.

Na piątym okrążeniu Antonio Giovinazzi zbliżył się do Rowlanda na 0.5 sekundy, co zapowiadało zaciętą walkę pomiędzy trójką kierowców o zwycięstwo (Lynn, Rowland, Giovinazzi). Tuż za ich plecami podążali Gustav Malja i Sergey Sirotkin.

Siódme okrążenie przyniosło problemy Normanowi Nato z Racing Engineering i Nabilowi Jeffriemu z Arden International, który podczas próby wyprzedzania uderzył w Nato, co wywołało na tor wirtualny samochód bezpieczeństwa.

Po zakończeniu neutralizacji na dziewiątym okrążeniu w czołówce nie doszło do zmian, jednak po krótkiej chwili Antonio Giovinazzi został ukarany przez sędziów pięciosekundową karą za wypchnięcie po za tor na początku wyścigu Arthura Pica.

Na czternastym okrążeniu podczas próby wyprzedzania Giovinazzi popełnił błąd, nie dość, że przestrzelił zakręt, to jeszcze uszkodził przednie skrzydło i przebił oponę. Włoch musiał wycofać się z rywalizacji, a na trzecie miejsce awansował Gustav Majla.

Po incydencie Giovinazziego na torze po raz kolejny pojawił się wirtualny samochód bezpieczeńtwa.

Wznowienie rywalizacji przyniosło próbę wyprzedzania przez Sergeya Sirotkin, który próbował poradzić sobie ze Szwedem, jednak nie przyniosło to w ostateczności awansu.

Na dziewięć okrążeń przed końcem na torze bardzo dobre tempo prezentował Pierre Gasly, któremu udało się wyprzedzić Erikssona i awansować na ósmą pozycję.

Z Gustavem Malją uporał się także Sirotkin, który awansował na trzecią lokatę i rozpoczął pogoń za Oliverem Rowlandem. Rosjanin z okrążenia na okrążenie zbliżał się do Brytyjczyka, którego na trzy okrążenia przed metą udało się mu się wyprzedzić, co przyniosło awans na druga lokatę.

Całe to zamieszanie wykorzystali jadący z tyłu Arthur Pic, Luca Ghiotto, Pierre Gasly, Rafaelle Marciello wyprzedzając Gustava Malję, który spadł na ósmą pozycję.

Sprinterską rywalizację na torze Hockenheimring wygrał Alex Lynn, który zjawił się na mecie z przewagą prawie trzech sekund nad Sergeyem Sirotkinem i prawie pięciu nad Arthurem Piciem, który w ostatniej fazie poradził sobie z Lucą Ghiotto.

Piąty ostatecznie był Oliver Rowland przed Pierrem Gaslym, Raffaelem Marciello i Gustavem Malją, który utrzymał ósmą lokatę.

Image © GP2 / Series Media Service