Menu

Sirotkin odnosi zwycięstwo w sobotnim wyścigu GP2 mimo dodatkowego postoju

Sergey Sirotkin / ART Grand Prix

Sergey Sirotkin, kierowca zespołu ART, odniósł zwycięstwo w wyścigu otwarcia na torze Hockenheimring.

Kierowca swój pierwszy postój wykonał tuż na początku Wirtualnego Samochodu Bezpieczeństwa, jednak w rezultacie musiał w dalszej części rywalizacji wykonać kolejny pit stop.

Po starcie z pierwszego pola, Sirotkin był atakowany przez Raffaele Marciello i wydawało się, że to Włoch, który krótko przed pierwszym zjazdem Sirotkina objął prowadzenie za sprawą manewru w ósmym zakręcie, odniesie zwycięstwo w wyścigu.

Informacja o WSB pojawiła się po kontakcie Jordana Kinga z Artem Markelovem, który wypadł poza tor w nawrocie. Tuż po tym zdarzeniu Sirotkin zjechał do alei i dzięki wolnej jeździe pozostałych kierowców (ze względu na WSB), spadł jedynie na czwartą pozycję.

Sędziowie zadecydowali jednak, że nie nałożą na niego bezpośrednio kary, lecz kierowca będzie musiał wykonać dodatkowy postój, ponieważ pierwszy tak naprawdę się nie liczył.

Po dodatkowym pit stopie, Sirotkin ponownie powrócił na czwartej pozycji, lecz nowy komplet miękkich opon okazał się dużą przewagą.

Kierowca zespołu ART wyprzedził Olivera Rowlanda, Lucę Ghiotto oraz Raffaele Marciello, który ponadto stracił tempo i pozycję na rzecz Ghiotto.

Piere Gasly pierwsz stint przejechał na oponach pośrednich, jednak mocna w jego wykonaniu druga część wyścigu oraz zmiana na miękkie opony, pozwoliły mu zakończyć wyścig na najniższym stopniu podium, choć przewaga nad czwartym Marciello nie przekroczyła jednej dziesiątej sekundy.

Piąty na mecie był Alex Lynn, jednak ze względu na incydent z Normanem Nato został ukarany dziesięciosekundową karą i ostatecznie został sklasyfikowany na ósmej lokacie.

Dzięki temu Arthur Pic zanotował awans o jedną pozycję i to on finiszował na piątej lokacie przed Oliverem Rowlandem i Gustavem Malją.

Antonio Giovinazzi z ostatniej pozycji awansował na dziewiątą, a czołową dziesiątkę wyścigu uzupełnił Nobuharu Matsushita.

Image © GP2 / Series Media Service