Menu

Sirotkin wygrywa wyścig sprinterski GP2 na węgierskim torze Hungaroring

Sergey Sirotkin / ART Grand Prix

Rosjanin Siergiej Sirotkin z ART Grand Prix wygrał drugi wyścig GP2 na Hubgaroringu dzięki świetnej jeździe oraz wyprzedzeniu Jordana Kinga i Normana Nato. Liderem klasyfikacji generalnej GP2 pozostał wczorajszy zwycięzca, Pierre Gasly.

Na starcie drugiego wyścigu GP2 na torze Hungaroring pod Budapesztem z pierwszego pola startowego Jordan King z zespołu Racing Engineering. Tuż obok niego ustawił się jego kolega z zespołu, Norman Nato.

Przed rozpoczęciem startu, problemy miał Marvin Kirchoffer z zespołu Carlin, którego bolid zgasł i kierowca musiał startować z alei serwisowej.

Najlepszy na starcie okazał się Jordan King, na drugie miejsce awansował Siergiej Sirotkin, a na trzecie spadł Norman Nato. Podczas pierwszego okrążenia doszło do karambolu, po którym z wyścigu wycofali się Nubaru Matsushita, Alex Lynn, Luca Ghiotto i Arthur Pic. Po incydencie na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa.

Podczas całego zamieszania Gustav Malja uszkodził przednie skrzydło i musiał zjechać do alei serwisowej.

Po zjeździe samochodu bezpieczeństwa błąd popełnił lider wyścigu, Jordan King, który wyjechał za szeroko na torze, co wykorzystał Siergiej Sirotkin, wyprzedzając kierowcę Recing Engineering. Karę 10 sekund w wyścigu otrzymał Antonio Giovinazzi za spowodowanie kolizji. Dodatkowo Włoch musiał zjechać do pit-stopu na zmianę przedniego skrzydła.

Na dziewiątym okrążeniu Artem Markelow wyprzedził Mitcha Evansa z zespołu Pertamina Campos Racing i awansował na czwartą pozycję. Również do Australijczyka bardo szybko zbliżał się Oliver Rowland z MP Motorsport. Ciekawie zapowiadała się walka o dziewiątą pozycję pomiędzy Sergio Camasasem i Jimmym Erikssonem. Jednak walka szybko się zakończyła z powodu awarii bolidu.

Z kolei na 17 okrążeniu Oliver Rowland i Pierre Gasly zbliżyli się do jadącego na piątej pozycji Evansa, co zapowiadało ciekawą walkę pomiędzy trójką kierowców po koniec wyścigu.

Na osiem okrążeń do końca wyścigu w czołówce nie zachodziły żadne zmiany: prowadził Rosjanin Siergiej Sirotkin z ART Grand Prix przed Jordanem Kinigiem i Normanem Nato z zespołu Racing Engineering.

Na 26 okrążeniu Sean Gelael otrzymał biało –czarną falgę za wyjeżdżanie bolidem poza tor.

Do końca wyścigu nic już się nie zmieniło. Wygrał Siergiej Sirotkin przed Jordanem Kingiem i Normana Nato.

Image © GP2 / Series Media Service