Menu

Pierre Gasly zwycięzcą wyścigu głównego GP2 na Hungaroringu

Pierre Gasly / PREMA Racing

Zwycięzcą pierwszego wyścigu GP2 na torze Hungaroring na Węgrzech został Pierre Gasly z zespołu PERMA Racing. Francuski kierowca wyprzedził kolegę z zespołu Antonio Giovinazziego oraz Rosjanina Sergeya Sirotkina z ART Grand Prix.

W sobotę popołudniu odbył się pierwszy wyścig kierowców GP2 na torze Hungaroring. Start wyścigu został opóźniony z powodu przedłużających się kwalifikacji Formuły 1, jednak doszły ostatecznie do skutku z godzinnym opóźnieniem.

Do pierwszej rywalizacji na Węgrzech z pierwszego pola startowego ruszał Pierre Gasly z zespołu PREMA Racing. Tuż obok niego ruszał Sergey Sirotkin (ART Grand Prix), a lider klasyfikacji generalnej Oliver Rowland wystartował dopiero z siedemnastej pozycji.

Początek wyścigu rozpoczął się od problemu z bolidem Sergio Canamasas z zespołu Carlin, co spowodowało, że pozostałe bolidy musiały wykonać jeszcze jedno okrążenie formujące.

Start z pole position wygrał Pierre Gasly. Na drugie miejsce awansował Antonio Giovinazzi z PREMA Racing, a na trzecie Norman Nato z Racing Engineering. Bardzo słaby start zaliczył Sergey Sirotkin spadając na czwartą lokatę.

Na drugim okrążeniu Gasly notował już 1.6 sekundy przewagi nad kolegą z zespołu, natomiast Sean Gelael, już na trzecim kółku, musiał zjechać do boksów z powodu przebitej opony, choć powrócił do rywalizacji.

Od początku wyścigu najszybszy na Hungaroringu był lider Pierre Gasly, a drugi Antonio Giovinazzi tracił do francuskiego kierowcy na piątym okrążeniu już 2.8 sekundy.

Kolejnym kierowcą, który zjechał na zmianę opon był Jordan King, powracając na dziesiątą lokatę. Na dziesiątym okrążeniu zjechali następni kierowcy w tym, wicelider wyścigu Włoch Giovinazzi, który spadł na piętnastą pozycję. Okrążenie później na zmianę opon zjechał również Pierre Gasly, przez co nowym liderem został Rosjanin Sirotkin, jednak już po chwili sam zawitał do boksów.

Czołówka wyścigu po zmianie opon rozpoczęła pogoń o odzyskanie swoich pozycji. Na torze tempo prezentował Pierre Gasly, który na piętnastym okrążeniu był już dziewiąty. Tuż za nim jechał jak cień Antonio Giovinazzi.

Po połowie wyścigu na prowadzeniu był Raffaele Marciello z Russian Time przed Gustavem Malją i Lucą Ghiotto, którzy nie mieli jeszcze zaliczonych pit stopów. Na dziewiętnastym okrążeniu włoski kierowca zespołu Trident próbował wyprzedzić Malję, jednak przez nieudany manewr spadł o dwie pozycje, po czym zjechał na zmianę opon. Na trzecie miejsce awansował Australijczyk Alex Lynn.

Na 23. okrążeniu Arthur Pic wyprzedził Normana Nato i awansował na 10 pozycję. Najlepsze czasy zaliczał z kolei Jimmy Eriksson, który nie zjechał jeszcze na pit stop i zajmował drugie miejsce.

Raffaele Marciello, który na 25. okrążeniu zjechał do boksów powrócił do rywalizacji na siódmej pozycji.

Pod koniec wyścigu bardzo blisko do Antoniego Giovinazzi zbliżył się Sergey Sirotkin, co zapowiadało walkę o drugą lokatę w wyścigu.

Na 32. okrążeniu na postoju w boksach zjawił się Oliver Rowland, który zajmował drugą lokatę, dzięki czemu Pierre Gasly awansował na pozycję wicelidera wyścigu. Brytyjczyk po powrocie na tor spadł na czternastą lokatę, jednak zdołał awansować na jedenaste miejsce, na którym zakończył rywalizację.

Na kolejnym okrążeniu do boksów zjechał Eriksson, dzięki czemu Pierre Gasly powrócił na pozycję lidera, a na drugie i trzecie miejsce awansowali Antonio Giovinazzi i Sergey Sirotkin. Czołówka nie zmieniła się już do końca wyścigu.

Pierre Gasly wygrał drugi wyścig w sezonie przed Giovinazzim i Sirotkinem. Jordan King, który zajął ósmą pozycję wystartuje w niedzielę do wyścigu sprinterskiego z pole position.

Image © GP2 / Series Media Service