Menu

Jordan King wygrywa domowy sprinterski wyścig na Silverstone

Jordan King / Racing Engineering

Jordan King odniósł zwycięstwo w sprinterskim wyścigu na torze Silverstone, utrzymując się w trudnych warunkach przed Lucą Ghiotto.

Na starcie do wyścigu King wysunął się na prowadzenie przed Nobuharu Matsushitę, Normana Nato, Olivera Rowlanda i wspomnianego Ghiotto. Lider utrzymywał bezpieczną przewagę nad Japończykiem, w przeciwieństwie do Nato, który nie był w stanie utrzymać tempa.

Francuz stracił swoją pozycję na rzecz Rowlanda oraz Ghiotto, który z kolei na dziewiątym okrążeniu wysunął się na trzecią lokatę za sprawą manewru w Stowe.

Po kilku okrążeniach awansował także przed Matsushitę i rozpoczął niwelować straty do prowadzącego Kinga.

Walka była zacięta, jednak King nie pozwolił rywalowi wyprzedzić się, a kiedy tempo Ghiotto zaczęło spadać, King ponownie zyskał przewagę.

Mogło się wydawać, że opady deszczu, które pojawiły się pod koniec wyścigu, będą dużą szansą dla Ghiotto, jednak King przekroczył linię mety z przewagą pół sekundy, by odnieść drugie zwycięstwo w sezonie po tryumfie na Red Bull Ringu.

Błąd w postaci zblokowania opon w Brooklands kosztowa Matsushitę utratę dwóch pozycji, z tego też względu podium uzupełnił Oliver Rowland, który finiszował przed Giovinazzim.

Matsushita finiszował ostatecznie na piątej pozycji przed Raffele Marciello i Pierrem Gasly’m, który po słabym starcie był dwunasty. Na ósmej pozycji - ostatniej punktowanej – znalazł się Marvin Kirchhofer.

Image © GP2 / Series Media Service