Menu

Pierre Gasly wygrywa na Silverstone w sobotnim wyścigu GP2

Pierre Gasly / PREMA Racing

Pierre Gasly z zespołu PREMA Racing odniósł zwycięstwo w wyścigu na torze Silverstone, finiszując z przewagą prawie 10 sekund nad kolegą zespołowym Antonio Giovinazzim oraz Oliverem Rowlandem.

Startujący z pierwszej pozycji Norman Nato utrzymał na starcie prowadzenie, z kolei Pierre Gasly, który również ruszał z pierwszego rzędu, musiał bronić się przed atakami Nicholasa Latifiego i Jordana Kinga. Rowland i Giovinazzi podążali za rywalami zanim ich opony nie uległy degradacji.

Dodatkowe okrążenie w wykonaniu Gasly’ego pozwoliło mu utrzymać się przed Rowlandem. Tester Red Bulla zmniejszył straty do lidera, Normana Nato, a na 12 okrążeniu było wiadome, że nawet po pit stopie wysunie się na prowadzenie.

Rowland nie był także zagrożeniem, ponieważ w lusterkach musiał uważać na Ghiotto, Giovinazziego oraz Matsushitę.

Kiedy kierowcy na twardych oponach zaczęli zjeżdżać do alei, Gasly objął prowadzenie, a awans Giovinazziego na przedostatnim okrążeniu zapewnił zespołowi PREMA Racing pozycje 1-2 na podium wyścigu.

Rowland ostatecznie finiszował na trzeciej pozycji przed Mitchem Evansem i Lucą Ghiotto, który do wyścigu startował z ostatniej pozycji po mechanicznej awarii na pierwszym okrążeniu w kwalifikacjach. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Matsushita, Nato, King i duet ekipy RUSSIAN TIME.

Image © GP2 / Series Media Service