Menu

Rene Binder zastąpi Matsushitę podczas rywalizacji w Austrii

Rene Binder

Rene Binder zastąpi Nobuharu Matsushitę w zespole ART Grand Prix podczas dwóch wyścigów GP2 na torze Red Bull Ring, po karze nałożonej na Japończyka.

Matsushita po rundzie na ulicznym torze Baku City Circuit, został ukarany odsunięciem od rywalizacji w Austrii, za „chaotyczną” jazdę na koniec okresów neutralizacji za samochodem bezpieczeństwa.

Binder, który obecnie rywalizuje w Formule V8 3.5, w serii GP2 startował od 2012 i 2015 roku, odnotowując najlepszy wynik w Monako w 2013 roku, gdzie zanotował szósty rezultat.

Przede wszystkim chcę podziękować ART Grand Prix za możliwość poprowadzenia bolidu w swoim domowym wyścigu w Spielberg - powiedział Rene Binder, który będzie partnerem Sergeya Sirotkina.

Lubię GP2, ale nadal mam pewne niedokończone sprawy i jak zawsze powtarzałem, że jeśli nadarzy się szansa na jazdę w topowym zespole, nie zawaham się podjąć wyzwania.

Oczywiście zajmie to kilka okrążeń, aby ponownie przyzwyczaić się do samochodu i opon. Jestem jednak pewien, że otrzymam najlepsze możliwe wsparcie ze strony zespoły, który bez wątpienia, jest najbardziej utalentowanym zespołem wyścigowym w Europie - dodał Austriak.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc powitać Rene w zespole i zaoferować mu możliwość jazdy w jego domowym wyścigu w ten weekend - dodał szef ekipy ART Grand Prix Sebastien Philippe.

Zrobimy co w naszej mocy, jak zawsze w przypadku wszystkich naszych kierowców, aby wywalczyć jak najlepszy wynik w Spielberg.

Nobuharu Matsushita powróci do zespołu ART Grand Prix na kolejną rundę, która odbędzie się w Wielkiej Brytanii na torze Silverstone.

Image © GP2 / Series Media Service