Menu

Drugie zwycięstwo Giovinazziego w Baku. Dublet zespołu PREMA RACING

Antonio Giovinazzi / Prema Racing

Antonio Giovinazzi z z PREMA RACING zwyciężył w drugim wyścigu serii GP2 na torze Baku City. Drugie miejsce zajął jego kolega zespołowy Pierre Gasly. Trzecie miejsce przypadło Sergeyowi Sirotkinowi. Nowym liderem klasyfikacji generalnej GP2 został Artem Markelov z Russian Time.

Z pole position do wyścigu sprinterskiego w GP2 ruszał Holender Daniel De Jong z zespołu MP Motorsport. Tuż obok niego startował kierowca Pertamina Campos Racing Sean Gelael.

Najlepszy na starcie okazał się Nobuharu Matsushita, który wyprzedził Gelaela i De Jonga, dzięki czemu objął prowadzenie w wyścigu. Również z czwartego miejsca, na trzecie pole awansował Mitch Evans z Pertamina Campos Racing, z kolei startujący drugiej pozycji Sean Gelael spadł na piątą pozycję.

Japończyk z ART Grand Prix już na pierwszych okrążeniach zbudował przewagę do ponad pół sekundy nad drugim Holendrem De Jongiem. Na czwartym okrążeniu Sergey Sirotkin wyprzedził Seana Gelaela z Pertaminy Campos Racing i awansował na piątą pozycję. Podczas szóstego okrążenia Oliver Rowland, który zajmował czwartą lokatę wyprzedził jadącego przed nim Mitcha Evansa i awansował na trzecie miejsce, co zrobił także Rosjanin Sirotkin, awansując tym samym na czwartą lokatę.

Na ósmym okrążeniu, w pierwszym zakręcie, doszło do kontaktu pomiędzy Jimmym Erikssonem, a Jordanem Kingiem. Szwed wycofał się z wyścigu, a na tor wjechał samochód bezpieczeństwa. Po wznowieniu wyścigu na prowadzenie wyszedł Oliver Rowland z MP Motorsport, jednak po chwili pierwsze miejsce odzyskał Matshushita. Całe zamieszanie wykorzystał Sirotkin, który wyprzedził Rowlanda i awansował na drugie miejsce.

Po krótkiej chwili na torze po raz drugi pojawił się samochód bezpieczeństwa po wypadku Philo Paz Armanda. Po ponownym zjechaniu restarcie znowu doszło do karambolu - Malja uderzył w Olivera Rowlanda i urwał przednie skrzydło. Na urwane skrzydło najechał natomiast Sean Gelael i skończył wyścig na barierach, podobnie jak Malja. Rowland przez kontakt ze Szwedzkim kierowcą spadł na dalszą pozycję, a na torze po raz kolejny pojawiła się neutralizacja.

Po restarcie na 14 okrążeniu doszło do kontaktu pomiędzy Raffaelem Marciello i liderem wyścigu Nobuharu Mastushitą. Po tym wypadku z wyścigu wycofał się Japończyk, a na początku stawki doszło do bardzo dużych zmian. Na pierwszą pozycję awansował Pierre Gasly z PREMA RACING, na drugie jego kolega zespołowy Antonio Giovinazzi, a na trzecie Sergey Sirotkin z ART Grand Prix.

Na osiemnastym okrążeniu do lidera Gasly’ego zbliżył się Antonio Giovinazzi, a dwa okrążenia później zwycięzca wczorajszego wyścigu wyprzedził francuskiego kierowcę i wygrał wyścig w Azerbejdżanie. Drugie miejsce zajął jego zespołowy kolega Pierre Gasly, a trzecie miejsce przypadło Sergeyowi Sirotkinowi z ART Grand Prix.

Czwarte lokata należała ostatecznie do Jordana Kinga z Racing Engineering, który utrzymał za sobą Artema Markelova, Sergio Canamasasa i Jeffrieja i Pica, który zamknął punktowaną ósemkę.

Image © GP2 / Series Media Service