Menu

Nobuharu Matsushita wygrywa sprint w Monako

Nobuharu Matsushita / ART Grand Prix

Japończyk Nobuharu Matsushita z ART Grand Prix zdominował wyścig sprinterski GP2 odbywający się w Monako i został nowym liderem klasyfikacji generalnej serii GP2. Drugi był Marvin Kirchhofer z zespołu Carlin, a trzeci Raffaele Marciello z Russian Time.

Podczas drugiego wyścigu GP2 na torze w Monako z pierwszego pola startowego do wyścigu ruszył Japończyk Nobuharu Matshushita z zespołu ART Grand Prix, a tuż obok niego startował Niemiec Marvin Kirchhofer z ekipy Carlin.

Już przed startem Antonio Giovinazzi z Prema Racing miał problem ze swoim bolidem i musiał wycofać swoje auto do pit lane.

Start wygrał Matsushita i zaczął bardzo szybko uciekać od drugiego Kirchhofera. Swoją pozycję poprawili również Alex Lynn i Raffaele Marciello. Lynn awansował na piątą pozycję, natomiast Marciello na trzecią lokatę.

Podczas drugiego okrążenia do siódmego Olivera Rowlanda bardzo szybko zbliżył się Markelov, jednak Brytyjczyk utrzymał swoją lokatę. Na czwartym okrążeniu z wyścigiem pożegnał się natomiast Armand, uderzając w barierę znajdującą się obok kasyna, przez co na torze pojawił się wirtualny samochód bezpieczeństwa. Wypadek Indonezyjczyka był spowodowany zderzeniem z Jordanem Kingiem.

Siódme okrążenie okazało się pechowe dla Gelaela, który rozbijając swoje auto o bariery zakończył udział w wyścigu. Z wyścigu wycofał się także Nicholas Latifi z zespołu DAMS.

Na 19 okrążeń przed końcem Japończyk Nobuharu Matsushita miał już bardzo dużą przewagę. Również na jedenastym okrążeniu z wyścigu wycofał się Sergey Sirotkin, a na torze ponownie pojawił się wirtualny samochód bezpieczeństwa.

Do drugiego w wyścigu Marvina Kirchhofera zaczął zbliżać się Marciello, a pasjonująca walka toczyła się również pomiędzy Alexem Lynnem i Mitchem Evansem o czwarte miejsce, które kierowca Pertamina Campos Racing utrzymał aż do mety.

Marvin Kirchhofer opanował sytuację i utrzymywał swoją pozycję przed włoskim kierowcą Russian Time, który cały czas naciskał na Niemca.

Na 21 okrążeniu Canamasas wyprzedził Malja’e w zakręcie Rasscasse i awansował na 11 miejsce.

Pod koniec wyścigu trwała walka o ósme miejsce pomiędzy Artemem Markelovem i Arthurem Piciem, które gwarantowało jeden punkt do klasyfikacji generalnej, jednak na mecie lepszy okazał się ostatecznie Rosjanin.

Japończyk Masushita spokojnie dojechał do mety i wygrał sobotni sprint GP2, co pozwoliło mu wyprzedzić w klasyfikacji generalnej Markelova i zostać liderem cyklu. Drugie miejsce przypadło Marvinowi Kirchhoferowi, a trzecie Raffaele Marciello.

Na czwartym miejscu znalazł się Mitch Evans, piąty był Alex Lynn, szósty Norman Nato, a siódmy Oliver Rowland. Na ostatnim punktowanym ósmym miejscu znalazł się wczorajszy zwycięzca Artem Markelov z Russian Time.

Image © GP2 / Series Media Service