Menu

Alex Lynn zwycięża w wyścigu sprinterskim w Barcelonie

Alex Lynn / DAMS

Alex Lynn z zespołu DAMS odniósł zwycięstwo w drugim wyścigu pierwszej rundy GP2 na torze pod Barceloną. Brytyjczyk finiszował z przewagą 0.377 sekundy nad drugim Pierrem Gaslym, natomiast podium uzupełnił Jordan King z Racing Engineering.

Dobrze do wyścigu na torze Barcelona-Catalunya wystartował Raffaele Marciello, jednak Jordan King podjął się manewru wyprzedzania na Włochu w pierwszym zakręcie. Marciello utrzymał prowadzenie, z kolei King stracił swoją pozycję na rzecz Alexa Lynna.

Początkowo Marciello utrzymywał wysokie tempo i budował przewagę, jednak po uzyskaniu przez Lynna najlepszego okrążenia, kierowca zespołu DAMS rozpoczął pościg za liderem wyścigu. Na czwartym okrążeniu Lynn wyprzedził na głównej prostej Marciello i w pierwszym zakręcie objął prowadzenie. Włoch musiał od tego momentu uważać na podążającego za nim Kinga.

Przy wykorzystaniu DRS na głównej prostej King zdołał wyprzedzić Marciello, który ponadto stracił pozycję na rzecz Gasly’ego. Reprezentant ekipy PREMA Racing odebrał także Kingowi drugą pozycję i zanotował najszybsze okrążenie. Na ósmym okrążeniu jego strata do prowadzącego Lynna wynosiła 1.8 sekundy.

Tymczasem Marciello regularnie tracił kolejne pozycje. Na 12 okrążeniu zdołał wyprzedzić go także Artem Markelov, który awansował na czwartą lokatę.

Wyścig został zakłócony przez kontakt pomiędzy Giovinazzim oraz Gelaelem. Giovinazzi próbował zaatakować rywala, lecz w wyniku kontaktu Włoch wypadł z impetem poza tor, zachaczając po drodze o samochód Arthura Pica. Na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa.

Neutralizacja zakończyła się na ostatnim okrążeniu, dlatego kierowcy przejechali tylko przez prostą start/meta. Lynn utrzymał w ten sposób prowadzenie do mety i finiszował z przewagą ponad trzech dziesiątych sekundy nad Pierrem Gaslym. Podium uzupełnił Markelov, a Marciello był dopiero czwarty.

Na szóstej pozycji finiszował Oliver Rowland z MP Motorsport, a za nim znaleźli się: Latifi, Matsushita, Canamasas i Malja.

Po dwóch pierwszych wyścigach sezonu w klasyfikacji kierowców na pierwszej pozycji znajduje się Pierre Gasly z przewagą pięciu punktów nad drugim Normanem Nato.

Image © GP2 / Series Media Service