Menu

Norman Nato najszybszy w pierwszym dniu przedsezonowych testów w Jerez de la Frontera

Norman Nato / Racing Engineering

Norman Nato z zespołu Racing Engineering osiągnął najlepszy rezultat podczas pierwszego dnia finałowych przedsezonowych testów na torze w Jerez de la Frontera. Francuz utrzymał finalnie za sobą Pierre’a Gasly z Prema Racing i swojego zespołowego kolegę Jordana Kinga, który uzupełnił czołową trójkę.

Kierowcy pierwszy dzień testowy rozpoczęli przy błękitnym niebie lecz niskiej temperaturze, jednak tuż po okrążeniach instalacyjnym poranna sesja została wstrzymana z powodu mglistych warunków atmosferycznych, który powodowały zbyt duże zagrożenie na torze.

Tuż po wznowieniu przygotowań jako pierwszy na obiekcie Jerez pojawił się Raffaele Marciello z zespołu Russian Time, który ustawił poprzeczkę na 1:26.762. Po upływie 30 minut bardzo dobrym okrążeniem popisał się Jordan King z ekipy Racing Engineering, który z czasem 1:26.201 wskoczył na pierwszą lokatę wyprzedzając Alex’a Lynn’a, i Mitcha Evansa, którzy w tym momencie plasowali się na pierwszych dwóch pozycjach.

Najszybszym w porannej sesji okazał się jednak Norman Nato, który zszedł poniżej 1:26, ustanawiając rezultat na poziomie 1:25.811. Bliski pokonania Francuza była jego rodak Pierre Gasly, jednak kierowca zespołu Prema Racing zakończył sesję na drugiej pozycji z rezultatem 1:25.961.

Tuż za czołową dwójką znaleźli się: King, Lynn, Antonio Giovinazzi, Evans, Sergey Sirotkin, Arthur Pic, Oliver Rowland i Gustav Malja, który zamknął czołową dziesiątkę.

W godzinach popołudniowych jako pierwszy na torze pojawił się Nicolas Latifi, jednak to Alex Lynn ustanowił czas 1:26.442 i z przewagą 0.1 sekundy plasował się na pierwszej pozycji przed Normanem Nato.

W otwierającej godzinie popołudniowej sesji pojawiła się także czerwona flaga, którą wyjazdem poza tor i uderzeniem w bandę w zakręcie numer jeden, wywołał Jimmy Eriksson z zespołu Arden International. Kierowcy nic się ostatecznie nie stało a dalsza część sesji przebiegła bez zakłóceń.

Kierowcy sesję popołudniową poświęcili na dłuższe przejazdy i treningi postojów w boksach. Na poprawę czasu najszybszego okrążenia zdecydował się jednak Pierre Gasly, który awansował na pierwsze miejsce z rezultatem 1:26.375, wyprzedzając ostatecznie Alex’a Lynn’a i Normana Nato, który zamknął czołową trójkę.

W czołowej dziesiątce znaleźli się także: Giovinazzi, King, Luca Ghiotto, Marvin Kirchhofer, Marciello, Rowland i Arthur Pic.

Image © GP2 / Series Media Service