Menu

Pierre Gasly najszybszy w ostatnim dniu testów na torze Barcelona-Catalunya

Pierre Gasly / Pramac Racing

Pierre Gasly z zespołu Pramac Racing, po raz drugi, podczas przedsezonowych testów na torze Barcelona-Catalunya, osiągnął najlepszy czas i po imponującym okrążeniu 1:27.386, podczas porannej sesji, nie oddał prowadzenia aż do końca dnia utrzymując za sobą Normana Nato i Antonio Giovinazziego, którzy uplasowali się na drugiej i trzeciej pozycji. Po południu najszybszy był Gustav Malja, jednak jego czas nie pozwolił ostatecznie wyprzedzić Francuza.

Trzeci dzień i zarazem ostatni na torze pod Barceloną otworzył Meindert van Buuren, który jako pierwszy pojawił się na hiszpańskim obiekcie. W początkowych etapach przygotowań tempo ustanowił Daniel de Jong pokonując tor w czasie 1:30.121, jednak jeszcze szybciej pojechał Nicholas Latifi, który zszedł poniżej 1:30 i wskoczył na pierwsze miejsce.

Po czterdziestu minutach sesji dobrym czasem popisał się Sergey Sirotkin, który awansował na pierwszą pozycję, jednak jeszcze szybciej pojechał Norman Nato, który osiągnął rezultat 1:28.170, co pozwoliło wyprzedzić Rosjanina o 0.070 sekundy. Jeszcze szybciej okrążenie hiszpańskiego pokonał natomiast Alex Lynn, który złamał barierę 1:28 osiągając na miękkim ogumieniu 1:27.841.

Połowa porannej sesji przyniosła krótki okres czerwonej flagi, a to za sprawą Sergeya Sirotkina, który nie zdołał dohamować do pierwszego zakrętu i wpadł w żwirową pułapkę pod koniec prostej.

Tuż po wznowieniu sesji szybkie tempo zaprezentował Pierre Gasly, który osiągnął czas 1:27.386, co pozwoliło mu wskoczyć na pierwszą pozycję. Bardzo dobre tempo zaprezentował również Giovinazzi, który był wolniejszy od Francuza o dwie dziesiąte sekundy i awansował tuż za plecy kierowcy Pramac Racing.

Wkrótce potem Giovinazzi spowodował wywieszenie kolejnej czerwonej flagi po zatrzymaniu się przed czwartym zakrętem. Pozostała część sesji nie przyniosła żadnych problemów, a na czele klasyfikacji pozostał Pierre Gasly, za którym znaleźli się Nato, Giovinazzi, Lynn, Ghiotto, De Jong, Evans, Latifi, King i Sirotkin, który zamknął czołową dziesiątkę.

W godzinach popołudniowych jako pierwszy na torze pojawił się Raffaele Marciello, jednak to Arthur Pic ustanowił wczesne tempo na poziomie 1:29.941. Pierwsza godzina popołudniowych zajęć przyniosła także trzecie wywieszenie czerwonej flagi, po niewielkiej kolizji Marciello i Rene Bindera, jednak szyba interwencja porządkowych pozwoliła wznowić sesję.

Zespoły i kierowcy ostatnie godziny pierwszych przedsezonowych testów wykorzystali na długie przejazdy oraz treningi pit stopów, jednak w końcowej fazie dobrym czasem popisał się Artem Markelov, który wskoczył na pierwsze miejsce z czasem 1:29.425. Najszybsze okrążenie padło ostatecznie łupem Gustava Malji, który po ostatnim okresie czerwonej flagi ustanowił czas na poziomie 1:28.719 i nie oddał prowadzenia do końca sesji.

Poprawę czasu zanotował także Jimmy Eriksson, jednak zdołał jedynie wskoczyć na druga lokatę. Tuż za dwoma Szwedami znaleźli się Markelov, Rowland, Canamasas, Pic, Van Buuren, Jeffri, Lynn i Rene Binder, który uzupełnił czołową dziesiątkę.

Kolejne przedsezonowe testy odbędą się w Jerez de la Frontera w dniach 29-31 marca.

Image © GP2 / Series Media Service