Menu

Pierre Gasly najszybszy drugiego dnia przedsezonowych testów w Barcelonie

Pierre Gasly / Pramac Racing

Pierre Gasly z zespołu Pramac Racing osiągnął najlepsze okrążenie podczas drugiego dnia przedsezonowych testów na torze Barcelona-Catalunya. Francuz swój najlepszy czas osiągnął w popołudniowej sesji wyprzedzając tym samym Sergeya Sirotkina i Jordana Kinga, którzy swoje najszybsze kółka pokonali w porannych przygotowaniach.

Niska temperatura, lecz słoneczne warunki przywitały kierowców w drugim dniu przedsezonowych testów na torze pod Barceloną. Jako pierwsi na torze pojawili się Pierre Gasly i Meindert van Burren z zespołu Status Grand Prix, jednak po krótkiej chwili na obiekt wyjechali kolejni kierowcy.

Francuz z Pramac Racing ustanowił wczesne tempo na poziomie 1:30.823, na twardych oponach, jednak jeszcze szybsze okrążenie pokonał Jordan King, który wyprzedził Gasly’ego o cztery dziesiąte sekundy i wskoczył na pierwszą lokatę.

Krótką przerwę spowodowaną czerwoną flagą wywołał Antonio Giovinazzi, który zatrzymał swój bolid pod koniec prostej, jednak szybka reakcja porządkowych pozwoliła bardzo szybko wznowić testy,co wykorzystał Raffaele Marciello, który jako pierwszy kierowca zszedł poniżej 1:30. Szybkie tempo Włocha nie było jednak problemem dla Nobuharu Matsushity, który znalazł dobrą prędkość i osiągnął czas 1:28.690, co pozwoliło mu awansować na pierwszą lokatę.

Na dwie godziny przed końcem sesji, kolega z zespołu Japończyka, Sergey Sirotkin, osiągnął czas w postaci 1:27.971, co pozwoliło mu utrzymać pierwszą pozycję do końca porannej sesji, przed Pierre’m Gasly’m i Jordanem Kingiem, który uzupełnił czołową trójkę.

Popołudniową sesję na torze Barcelona-Catalunya rozpoczął Oliver Rowland, który swoje najszybsze pomiarowe okrążenie pokonał w czasie 1:29.922, jednak jeszcze szybsze tempo zaprezentował Giovanazzi, który wskoczył na pierwsze miejsce z rezultatem 1:29.187, co dało przewagę ośmiu dziesiątych sekundy.

Po godzinie popołudniowej sesji, kierowcy dwukrotnie byli wstrzymywani przez czerwone flagi, które wywoływali Artem Markelov i Sean Gelael, którzy wypadali z toru w zakręcie numer pięć. Tuż po wznowieniu sesji swoją prędkość zaprezentował King, który powrócił na czoło klasyfikacji z czasem 1:28.799.

Ostatnią godzinę sesji w pełni wykorzystał Gasly, który pojawił się na torze na miękkim ogumieniu, osiągając czas 1:27.703, co dało mu pierwszy czas w zestawieniu przed Jordanem Kingiem, który nie zdołał poprawić swojego wcześniejszego rezultatu. Tuż za czołową dwójką znaleźli się: Pic, Giovanazzi, De Jong, Rowland, Binder, Ericsson, Malja i Ghiotto, który uzupełnił czołową dziesiątkę.

Image © GP2 / Series Media Service