Menu

Sergey Sirotkin najszybszy pierwszego dnia przedsezonowych testów GP2

Sergey Sirotkin / ART Grand Prix

Sergey Sirotkin z zespołu ART Grand Prix osiągnął najlepszy czas podczas pierwszego dnia przedsezonowych testów na torze Barcelona-Catalunya.

Rosjanin swoje najszybsze okrążenie - 1:29.072 - pokonał podczas porannej sesji testowej i żadnemu z kierowców nie udało się pobić czasu kierowcy ART Grand Prix, czego powodem były popołudniowe opady deszczu.

Tuż za Sergeyem Sirotkiem uplasował się kierowca zespołu Prema Racing Pierre Gasly, który początkowo przewodził stawce, jednak dobre okrążenie Rosjanina, na pół godziny przed końcem porannej sesji, pozwoliło osiągnąć tylko druga lokatę.

Podopieczny Red Bulla zdołał jednak utrzymać za sobą, rozwojowego kierowcę ekipy Williams F1 Alexa Lynna, który do Rosjanina stracił zaledwie 0.099 sekundy.

Czwarta lokata należała ostatecznie do Normana Nato z zespołu Racing Engineering, którego czas był o prawie pół sekundy gorszy od najszybszego Sirotkina. Zespołowy kolega Francuza również nie wykazał się dobrą szybkością i zakończył testy na szóstej lokacie tuż za Mitchem Evansem z zespołu Campos Racing.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Jordan King, Antonio Gioinazzi, Sean Gelael i Nobuharu Matsushita.

Popołudniowa sesja, pierwszego dnia testów, została spisana na straty z powodu opadów deszczu, które rozpoczęły się tuż przed startem sesji. Mokra nawierzchnia toru nie pozwalała na osiąganie szybkich okrążeń, co było widoczne po poszczególnych czasach okrążeń każdego z kierowców.

Podczas pierwszego dnia testowego zabrakło zespołu Status Grand Prix, który w drugim dniu skorzysta z usług Sergio Canamasasa i Meinderta van Buurena. Do zmiany dojdzie także w zespole Carlin, w którym Willa Bullera zastąpi Rene Binder.

Image © GP2 / Series Media Service