Menu

Daniel de Jong dołącza do zespołu MP Motorsport na pełen sezon 2016 w GP2

Daniel de Jong / MP Motorsport

Daniel de Jong poinformował, że pozostanie w serii GP2 na sezon 2016 i będzie rywalizował w zespole MP Motorsport wraz z wcześniej potwierdzonym Oliverem Rowlandem, panującym mistrzem Formuły Renault 3.5.

Holender postanowił przedłużyć karierę w serii GP2 i rozpocząć swój czwarty sezon na zapleczu Formuły 1, mimo iż rok 2015 nie należał do udanych. De Jong uległ poważnemu wypadkowi podczas wyścigu na torze Spa-Francorchamps, podczas którego doznał złamania jednego z kręgów. Po szybkiej rekonwalescencji powrócił na dwie ostatnie rundy sezonu w Bahrajnie i Abu Zabi.

De Jong przyznał, że po sezonie 2015 rozglądał się za różnymi możliwościami, w tym startami prototypami LMP2, jednak postanowił pozostać w dobrze dla siebie znanej serii GP2.

W zeszłym roku przyglądaliśmy się, co może przynieść dla nas przyszłość - powiedział Daniel de Jong. Przyglądaliśmy się całkiem poważnie LMP2 i wykonałem testy, po których byłem bardzo zadowolony. Jednak tuż po teście zobaczyłem prototypy WEC i bolidy GP2 w ten sam weekend w Bahrajnie i pomyślałem: GP2 jest tak niesamowitą kategorią z bolidami walczącymi przez całe okrążenie. Dlatego też zdecydowałem się na pozostanie w tych niezwykle konkurencyjnych mistrzostwa na kolejny rok, przez możliwym przejście do rywalizacji prototypami.

Z Oliverem jako partnerem zespołowym mamy przed sobą fantastyczny rok. Jest bardzo dobry i mocno zmotywowany i znamy się od dość dawna. Każdy w zespole jest pełen entuzjazmu i to jest naprawdę świetne - dodał Holender.

Daniel de Jong po dwóch występach z zespołem Trident pod koniec sezonu 2015, powrócił do zespołu MP Motorsport na pełen sezon GP2.

Image © GP2 / Series Media Service