Menu

Luca Ghiotto z zespołem Trident w sezonie 2016 w serii GP2

Luca Ghiotto / Trident

Wicemistrz serii GP3 z poprzedniego sezonu, Luca Ghiotto, przeniósł się do serii GP2 na sezon 2016 i ponownie będzie bronił barw ekipy Trident.

Włoch w sezonie 2015 GP3 odniósł pięć zwycięstw, jednak został pokonany w ostatniej rundzie w Abu Zabi na torze Yas Marina przez Estebana Ocona i zajął ostatecznie drugą lokatę w klasyfikacji kierowców.

Tuż po zakończeniu sezonu Ghiotto rozpoczął testy bolidu GP2 z zespołami Trident, Racing Engineering i Rapax na obiekcie w Abu Zabi, jednak jego przejście do wyższej klasy łączyło się z pozyskaniem odpowiednich środków finansowych.

Zespół Trident potwierdził w poniedziałek, że Włoch będzie rywalizował w serii GP2 i ponownie bronił barw ekipy, z którą wywalczył wicemistrzowski tytuł w zeszłym sezonie.

Cieszę się, że mogę ogłosić, iż po spektakularnym sezonie, który pozwolił mu zyskać tytuł wicemistrza serii GP3, młody kierowca Luca Ghiotto awansuje do serii GP2 z zespołem Trident - powiedział Maurizio Salvadori, szef ekipy Trident.

Luca Ghiotto dodał: Już się nie mogę doczekać tej nowej przygody.

Zeszły rok był dla mnie ciężki ponieważ mocno walczyłem i nie zdobyłem tytułu. Jednakże to było bardzo przydatne doświadczenie, które pomogło w wyśmienitej współpracy z całym zespołem Trident.

Image © GP2 / Series Media Service